Mała sieć w domu

Witam

Mam taki problem. Chce połączyć dwa komputery w domu po przez kabel. Sytuacja wygląda tak że w jednym pc pod który jest podłączony internet są 2 karty sieciowe. Sieć jest utworzona na protokole PPP over Protocol. I nie wiem dlaczego ale Jak daje utwórz małą sieć w domu to nie działa. Możecie mi powiedzieć jak to zrobić?

Z Góry Dziękuję

Pozdrawiam

Chyba PPP over Ethernet :slight_smile: Samo PPP znaczy już Point-to-Point Protocol.

Jaki usługodawca?

Oglądałeś demonstrację na stronie głównej - Mała sieć domowa w Windows XP ? Tam jest opisana dokładnie taka sytuacja.

Pamiętaj, że żeby mieć internet na komputerze z 1 kartą, ten z 2 kartami będzie musiał być włączony.

Np. tak się robi to http://banita.pl/~pysiu/si/siec.html

Robiłem tak jak napisał Pysiu i tak jak jest w demonstracji na db. Na komputerze który ma połączenie z internetem udostępniłem to połączenie i ustawiłem ręcznie ip na połączeniu z drugim pc i niestety nie działa. Na drugim pc cały czas jest Ustalanie Adresu Sieciowego i niestety tego adresu ustalić nie może. Dodam jeszcze że na oby dwóch pc mam zainstalowany PPP over Ethernet protocol i podłączenie do internetu mam drogą radiową od miejscowego dostawcy. Proszę o pomoc bo na prawdę nie wiem jak to zrobić a pilnie to potrzebuje

Za pomocą PPPoE łączysz się tylko z dostawcą (na komp. z 2 kartami). Cała sieć jest na zwykłym protokole TCP/IPv4.

No tak ale to nie przeszkadza że na obydwóch pc mam te protokoly zainstalowane? Ponieważ Jak na komputerze 1 mam ustawione ip 192.168.0.1 to na drugim kompie Nie może stalić adresu sieciowego i pisze “Ograniczenie lub brak łączności” dodam że w połączeniach odpowiadających za połączenie pc te pppoe jest wyłączone.

Że jest zainstalowane, nie przeszkadza.

Próbowałeś wymieniać kabel?

Już sobie poradziłem. Dziękuję Wam za pomoc.

A co zrobiłeś ??