Mała sieć WI-Fi w domu

Dało by radę ale musisz mieć dwie karty sieciowe i komputer który udostępnia internet musi być włączony.

Mam podobnie. Na laptopie mam viste, ciagnie neta z routera wi fi. na PC jest xp, net z routera ciagniety kablem. Chcialbym moc polaczyc tek ompy jak na lanie, zeby bez problemowo mogly se przesylac pliki. Maja ta sama grupe robocza. Na poczatku sie nie widzialy, potem wszystko wrocilo do normy, ze dalo sie wymieniac plikami, a po resie laptopa znowu sie nie da (to dzialanie trwalo 5 min). Co mozna z tym zrobic?

nie sluchaj innych ktorzy sie nie znaja :!:

najlepiej to kup ruter ktory ma 2 antenki:

250px-Wrt54gs.JPG

nie wiem czy akurat ten model sie tak da ustawic ale to musisz zapytac w sklepie koputerowym albo kogos kto na allegro sprzedaje podobne rzeczy

odrecasz jedna antenke z routera i przykrecasz do karty sieciowej, do rutera przykrecasz kabel od zewnetrznej anteny i musisz miec kogos kto ci ustawi ruter

ruter bedzie jedna antena odbieral , a druga (ta mala) rozsylal sygnal po domu do komputera sracjonarnego i innych np laptopa

wszystko bez zadnych dodatkowych kabli, bez skrętki (tylko jeden kalel ten co juz masz), bez konfigurowania mostkow sieciowych tak jak to ci proponowali inni (musialbys miec caly czas wlaczony komputer stacjonarny ktory rozdzielal by net, pozatym to nie rozdziela windows zbyt dobrze, czasem na jednym jak sie wlaczy p2p to na drugim nie dziala normalnie) i oszczedzasz bo nie musisz kupowac 2 urzadzen (ap i ruter z jedna antenka) nie kupujesz kalbli, i zaoszczedzisz prad bo jeden komp nie bedzie musial byc wlaczany nonstop (to jakbys mial bridge i podlaczone przez skretke cos)

tak wyglada sretka:

skretka.jpg

e1528+.jpg

jak masz laptopa ze standardem wifi bg to bedziesz tez mogl sobie wymieniac pliki miedzy komputerem a laptopem (przez router) z predkoscia 54 Mbps

pozdrawiam :mrgreen:

ps. pewnie masz juz wbudowana karte sieciowa (ethernet) czyli zwykly lan podlaczany przez skretke, takie prostokatne wejscie powinno byc z 8 blaszkami

Właśnie tutaj może być problem bo raczej nie znam kogoś kto mógłby ustawić mi ten router, a wątpie zebym sam dał rade bo sie na tym nie znam, nawet nie wiem jaki ten router ma być. W laptopie mam wbudowaną karte taką o której piszesz ale w PC nie.

hmmm, najlepiej to jakbys zapytal na tym forum: http://openlinksys.info/forum/viewforum.php?forum_id=2

przedstaw sprawe np tak:

potrzebujesz router ktory bedzie rozdzielal internet bezprzewodowo i odbieral bezprzewodowo

w kompie masz karte 11Mbsp (chyba) a w laptopie 54Mbps

router antena zewnetrzna bedzie odbieral internet od providera, a druga (mala standardowa) bedzie rozsylal po domu do laptopa i kompa stacjonarnego (ktory teraz odbiera net z anteny zewnetrznej, a bedzie mial mala odkrecona z rutera)

albo poszukaj innych for poswieconych tylko sieciom bezprzewodowym, ja ci konkretnie nie doradze bo sie nie znam na tym za dobrze ale wiem ze jest taka mozliwosc, kupujesz jedno urzadzenie za okolo 150 zl podlaczasz antenki wpisujesz ustawienia i dziala

a jabys chcial szybciej wymieniac pliki miedzy lapkiem i kompem (bo bedziesz mial tylko 11Mbps w takim wypadku jesli masz tylko b w kompie) to jesli masz karte ethernet wbudowana w plyte glowna kupujesz sobie kabelek do LANu (taki jak na zdjeciu) wpinasz tam i do lapka i masz 100Mbps czyli pliki beda sie wysylac prawie jak miedzy dyskami w kompie

:lol: albo zrob tak jak mowil mrooveq

o i jeszcze jest jedna sprawa bo dostawca internetu napewno ma filtrowanie mac adresow to bedzie musial on zmienic na taki jak jest w ruterze, a jak nie pozwala podlaczac innych kompow do sieci to cos innego bedziesz musial wymyslic :slight_smile: ze np stara karta ci sie spalila i ze masz nowa i dasz mac adres nowy z rutera

a wyprodukowali już takie?

bo żeby coś takiego działało, router potrzebuje dwa interfejsy bezprzewodowe, same dwie anteny nie wystarczają. każdy laptop z wewnętrzną kartą wifi ma wbudowane dwie anteny, a nie potrafi działać jako bridge/router bezprzewodowy :wink:

Tylko słuchaj tych co się znają :stuck_out_tongue:

Słuszna uwaga.

Złączono Posta : 25.08.2007 (Sob) 14:20

To sie wtedy zmienia na urządzeniu.

http://www.wi-fiplanet.com/tutorials/ar … hp/3562391

pisze tam tez

You could use the WRT54G as a repeater or a bridge.

tylko trzeba inny firmware wgrac. trzeba wiedziec jaki i jak zrobic zeby to dzialalo :stuck_out_tongue: moj kolega sie na tym zna to wiem ze sie da

taaaaa i bedzie mial w domu 2 takie same mac adresy jeden na kompie a drugi zmieniony na ruterze ten sam i sie beda zaklocac prawdopodobie :wink: a na karcie pci to raczej sie nie bedzie dalo zmienic…

a co do tych dwoch interfejsow to ja nie wiem jaki ruter ma jaki nie ma ale zrobic repeater na jednym urzadzeniu to przeciez nie problem :slight_smile:

skoro chcesz podłączyć bezprzewodowo laptopa to musisz kupić router wifi i nie wiem czy laptop ma kartę sieciową jak nie kolejny wydatek, w przypadku komputera jeżeli masz kartę sieciową na RJ45 to zadnego zakupu nie robisz podpinasz kabel do routera a z routera do karty w komputerze i net jest