Mała szybkość internetu WiFi lb tp

Witajcie o tuż mam problem. Niedawno zakupiłem LB z TP i mam taki problem gdyż mam 2 komputery. 1 przez ethern(stacjonarny) ,a drugi WiFi(laptop). Wcześniej gdy miałem LB z tp innego internet szedł szybciej ,a gdy wymienili mi go na nowego internet na laptopie przez WiFi zaczoł pracować wolno ,strony wczytują się długo ,ale prędkość pobierania jest 240MB/s czemu tak jest oto screen z laptopa beztytuuze.png

Proponuję najpierw zmienić miejsce routera bo jakość sygnału jest nie za dobra.

Kreseczki w Windowsie nie są wyznacznikiem niczego tak naprawdę żeby sprawdzić sygnał trzeba się posłużyć programem np http://www.metageek.net/products/inssider/

“ale prędkość pobierania jest 240MB/s”

Ciekawe 240MB/s nie mam pojecie o co ci może chodzić…

Jeżeli livebox ma możliwość ustawienia trybu pracy to ustaw standard G nie powinno się wybierać opcji b+g.

Sprawdź tez programem wyżej jaki masz zasięg sieci około -75 dBM to już będzie oki( chodź zależy to od czułości twojej karty w laptopie), no i zobacz czy jakaś inne sieci nie działą na tym samym kanale albo w odstępie 3 kanałów

ps tak apropo w ogóle jakoś mam wątpliwości ze ten livebox wydoli pakietowo na radiu przy predkosci 20Mbps no ale nie mialem tego w łapach i nie chce mieć :wink: