Mała wydajność po czyszczeniu rejestru

(Devicet) #1

Witam

Wczoraj czyściłem rejestr CCleanerem. Zrobiłem kopię zapasową. Dziś odczuwałem podczas grania ściny.

Po ponownym uruchomieniu dalej to samo. Dodam, że wcześniej robiłem aktualizacje dla .NET framework,

po czym gry działały płynnie. Lecz CCleaner usunął prawdopodobnie nieużywane wpisy rejestru dla frameworka.

Czy to co usunął CCleaner nie jest już potrzebne?

Kopia usuwanych kluczy

(system) #2

Przyczyna musi leżeć gdzieś indziej. CCleaner dość "powierzchownie" (w stosunku do innych programów) czyści rejestr, nawet przy wszystkich kratkach zaznaczonych. Przez dobre 7 lat jeszcze nie zdarzyło mi się, by wpisy rejestru usunięte przez CCleaner okazały się do czegoś potrzebne.

Zdefragmentuj dysk, choćby defragmentatorem systemowym, a może nawet rejestr, np. Auslogics Registry Defrag: http://www.dobreprogramy.pl/Auslogics-R ... 13123.html

(Devicet) #3

Zastosuję się do Twoich rad. A takie pytanie. Obecnie mam zaznaczone wszystkie zasady integralności rejestru.

Czy coś odznaczać? Dużo było brakujących plików współdzielonych DLL po ostatnim skanowaniu, raczej

CCleaner dobrze wyszukał, jak mówiłeś.

(system) #4

Pisałem wyżej! W CCleanerze, jeśli chodzi o pozycję " Rejestr" na lewym pasku, to możesz spokojnie zaznaczyć wszystkie kratki i wszystko, co znajdzie, usuwać.

Dla lewej pozycji " Cleaner" i zakładki " Windows" i " Programy" sprawa nie jest już tak prosta. Tu poszczególne pozycje trzeba z rozwagą zaznaczać, ale generalnie jedynie pozycja "Zaawansowane" jest niebezpieczna i raczej ją pomijaj.

(Devicet) #5

Dzięki za objaśnienie i pomoc.