Małe pytanie dotyczące monitorów LCD

Witam,

Mam pytanie dotyczące monitorów LCD. Podobno są dużo bardziej przyjaźniejsze dla oczu niż CRT. Słyszałem nawet, że w ogóle nie psują oczu - czy to prawda?

Kolejna rzecz - czy częstotliwość Hz ma jakiś wpływ na monitor LCD tak jak w przypadku CRT? Tzn. czy im wyższa tym lepiej się na niego patrzy? Bo jakoś na CRT 60Hz w porównaniu z LCD 60 Hz jest duuużo gorszy.

Czy monitor mający 60Hz w 1280x768 jest dobry?

Co sądzicie o BENQ FP92G?

TAK

Zdecydowanie, ale każdy monitor psuje oczy. Zależy od tego ile się siedzi, jak długo i co ile robi się przerwy ale kazdy ma jakiś wpływ na nasze zdrowie.

Wiele osób mówi, że nie psują ale niestety i tak troszkę psują ale napewno mniej niż te CRT :?

Hmmm… Nie jest to najlepszy monitor :stuck_out_tongue: Może jest tani ale parametry nie są najlepsze m.in: mały kontrast, spory czas reakcji matrycy…

Za taką cenę co jest tamten to możesz kupić dobry monitor LCD 17 calowy. :roll: Natomiast jeżeli chciałbyś kupić dobry LCD 19 calowy to polecam Samsung SyncMaster 940N. Monitor ma całkiem dobry czas reakcji, w miarę dobry kontrast, spełnia normy TCO 99, duża rozdzielczość oraz inne :slight_smile: I cena jego jest całkiem dobra jak na takie parametry. Jedynie nie ma funkcji pivot, ale jeżeli potrzebujesz monitora z tą funkcją to jest wersja z nią :wink:

PS. Najlepiej napisz jakiego szukasz dokładnie monitora, i do czego chcesz go wykorzystywać (czy gry czy prace biurowe itp.) to się coś odpowiedniego dobierze :wink:

Niby mały kontrast, ale te 1000:1 czy 700:1 to pic na wodę, kontrast jaki ma ten BENQ jest wg mnie wystarczający. Spory czas reakcji? 12 ms to mało, nie ma różnicy między 8ms (oko ludzkie jej nie widzi, samo oko rozróżnia wszystko w 25ms) [z tego co mi wiadomo]. 17 nie wchodzi w grę, a ten Samsung ma mój wujek i nie mam zamiaru go kupować - rozmazuje tekst :frowning: