Male pytanko na temat dziwieku w pewnym filmie ;)

Hmm niewiem do jakiego dzialu to sie dokladnie kwalifikuje ale mam pewien film anime Bleach kilka odcinkow i jedne zostaly wypuszczone przez jedna grupe tlumaczaca a drugie przez inna.

Ta jedna grupa nazywa sie Lunar a ta druga Databayo i niestety na moich glosnikach 5.1 dziewk muzyki itd z od tej grupy lunar jakby brzmi lepiej ma wieksze podbicie basow itd. natomiast od tego databayo jakby podbicie basow jest znikome i dzwiek jest zabardzo stereo na moje ucho :confused:

Postanowilem przeskanowac 2 pliki progsem AVIcodec i oto nastepnujace info z tego progsa:

I tutaj wlasciwie dochodze do mego pytania w jednym anime w sekcji Audio jest takie cos jak CBR a przy drugim jest VBR

CO to jest to CBR a co to VBR i czy mozna jakos polepszyc jakos dzwieku w tym filmie ?

EDIT: Tak sie bawie i bawie i doszedlem do tego ze kiedy w windows media player 10 wlacze opcje z menu ULEPSZENIA>>>Efekty SRS WOW to dzwiek jest normalny taki jaki powiniene byc :slight_smile: tylko ze w windows media player oglada sie to kilowo znacie jakis sposob zeby wlaczyc ten filter w innym odtwarzaczaczu lepszym od WMP 10 ??

vbr = variable bitrate , cbr = constant bitrate

Czekam na odpowiedz do tej drugiej czesci mego postu i powiedzcie mi jeszcze czy zmiana tego VBR na CBR cos da ??

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN