Mało FPS przy nagrywaniu gier

(Oportunista) #1

Witam, mam pewien problem związany ze spadkami FPS'ów przy nagraniu gier. Głównie chodzi mi tu o FIFE. Próbowałem nagrywać FRAPSem, ustawiłem 30 fps ale nagrywał mi w 15-20 i gra strasznie klatkowała. Bandicamem miałem to samo. Nie wiem dlaczego tak jest, jakieś 2 miesiące temu przeszedłem na Win 7 z Win XP, a gdy nagrywałem właśnie na XP nie miałem takiego problemu,

Mój sprzęt:

Windows 7 Ultimate 64 bit

Procesor: AMD Athlon II X2 250 3.00 Ghz

2GB RAM

NVIDIA GeForce GTX 550 TI

Zasilacz 400w (ale co do tego nie jestem przekonany.)

Proszę o pomoc.

(JNJN) #2

Zmień wersję np: na tą co miałeś na XP.

Mało pamięci operacyjnej jak na win 7 64 bity.

Może sterownik grafiki, wgraj starszy lub nowszy.

(Oportunista) #3

Sterownik do NVIDII mam najnowszy, na starszym nie mogę nic odpalić, bo pokazuję mi jakieś błędy.

Zmiana wersji FRAPS nic nie daję.

-- Dodane 24.08.2013 (So) 13:59 --

Zasilacz Xilence,

Warranty voic if removed v3.0

HI-Pot OK

Q.C Passed

O mocy nic nie jest napisane. :confused:

(JNJN) #4

Odinstaluj porządnie sterowniki grafiki, zrób porządek w systemie i zainstaluj starszy i musi chodzić.

Sterowniki do płyty głównej masz wgrane ?

(Oportunista) #5

Sterowniki płyty głównej wgrane, defragmentacja dysków nie pomogła. Może to od rozdzielczości? Mam usatwiony monitor rodzajowy PnP i rozdzielczość 1280x960.

(JNJN) #6

Raczej nie, ale ustaw sobie na natywną (zalecaną) rozdzielczość monitora.

Zacznij od sterownika grafiki, użyj o wiele starszego sterownika np: 6 miesięcy wstecz i testuj, jak na najnowszym chodzi,to i na starszym musi (chyba, że grafika uszkodzona), użyj np: sterownika grafiki producenta karty.

(Worldofwarplanes22) #7

Za słaby procesor na takie nagrywanie do tego masz windows 7, który też więcej mocy potrzebuje niż poprzedniki.

(system) #8

Mało ilości RAM sprawia, że masz mało fpsów.

(Oportunista) #9

Jak nagrywam Mirilis Action, to gdy nagrywam w 480p to wszystko jest ok, ale jakość lipna. Jak dam na 720p to już klatkuje. Czyli wychodzi na to że muszę dokupić RAMu? Bo każdy pisze co innego..

(Maku1969) #10

Nagrywanie gier zawsze obciąża komputer, co przekłada się na mniejszą liczbę fpsów.

Na xp było dobrze,a na windows 7 nie. Why? Cause windows 7 mieć większe wymagania (po co 64 bit z 2 gb ram)

Fraps jest najbardziej wymagającym programem. Mirillis akurat ciągnie dużo mniej zasobów co przekłada się na większą liczbę fpsów. Nagrywanie w 480p również odciąża program. Rady?

Na pewno więcej ramu.

Dwa dyski. Na jednym grasz, a na drugi nagrywasz.

(Oportunista) #11

Mam dwa dyski, z tym że C jest tym dyskiem podstawowym dla Windowsa, a na D instaluje różne gry, programy etc.

Dzięki za radę, przynajmniej wiem teraz co jest problemem, bo spotkałem się też z "poradami" że zły zasilacz czy karta graficzna.

(system) #12

Dyski czy partycje (dysk w 2 częściach)?

Jeśli partycje to nic nie robi różnicy czy zapisujesz na C czy D.