Mało FPS przy nagrywaniu gier

Witam, mam pewien problem związany ze spadkami FPS’ów przy nagraniu gier. Głównie chodzi mi tu o FIFE. Próbowałem nagrywać FRAPSem, ustawiłem 30 fps ale nagrywał mi w 15-20 i gra strasznie klatkowała. Bandicamem miałem to samo. Nie wiem dlaczego tak jest, jakieś 2 miesiące temu przeszedłem na Win 7 z Win XP, a gdy nagrywałem właśnie na XP nie miałem takiego problemu,

Mój sprzęt:

Windows 7 Ultimate 64 bit

Procesor: AMD Athlon II X2 250 3.00 Ghz

2GB RAM

NVIDIA GeForce GTX 550 TI

Zasilacz 400w (ale co do tego nie jestem przekonany.)

Proszę o pomoc.

Zmień wersję np: na tą co miałeś na XP.

Mało pamięci operacyjnej jak na win 7 64 bity.

Może sterownik grafiki, wgraj starszy lub nowszy.

Sterownik do NVIDII mam najnowszy, na starszym nie mogę nic odpalić, bo pokazuję mi jakieś błędy.

Zmiana wersji FRAPS nic nie daję.

Dodane 24.08.2013 (So) 13:59

Zasilacz Xilence,

Warranty voic if removed v3.0

HI-Pot OK

Q.C Passed

O mocy nic nie jest napisane. :confused:

Odinstaluj porządnie sterowniki grafiki, zrób porządek w systemie i zainstaluj starszy i musi chodzić.

Sterowniki do płyty głównej masz wgrane ?

Sterowniki płyty głównej wgrane, defragmentacja dysków nie pomogła. Może to od rozdzielczości? Mam usatwiony monitor rodzajowy PnP i rozdzielczość 1280x960.

Raczej nie, ale ustaw sobie na natywną (zalecaną) rozdzielczość monitora.

Zacznij od sterownika grafiki, użyj o wiele starszego sterownika np: 6 miesięcy wstecz i testuj, jak na najnowszym chodzi,to i na starszym musi (chyba, że grafika uszkodzona), użyj np: sterownika grafiki producenta karty.

Za słaby procesor na takie nagrywanie do tego masz windows 7, który też więcej mocy potrzebuje niż poprzedniki.

Mało ilości RAM sprawia, że masz mało fpsów.

Jak nagrywam Mirilis Action, to gdy nagrywam w 480p to wszystko jest ok, ale jakość lipna. Jak dam na 720p to już klatkuje. Czyli wychodzi na to że muszę dokupić RAMu? Bo każdy pisze co innego…

Nagrywanie gier zawsze obciąża komputer, co przekłada się na mniejszą liczbę fpsów.

Na xp było dobrze,a na windows 7 nie. Why? Cause windows 7 mieć większe wymagania (po co 64 bit z 2 gb ram)

Fraps jest najbardziej wymagającym programem. Mirillis akurat ciągnie dużo mniej zasobów co przekłada się na większą liczbę fpsów. Nagrywanie w 480p również odciąża program. Rady?

Na pewno więcej ramu.

Dwa dyski. Na jednym grasz, a na drugi nagrywasz.

Mam dwa dyski, z tym że C jest tym dyskiem podstawowym dla Windowsa, a na D instaluje różne gry, programy etc.

Dzięki za radę, przynajmniej wiem teraz co jest problemem, bo spotkałem się też z “poradami” że zły zasilacz czy karta graficzna.

Dyski czy partycje (dysk w 2 częściach)?

Jeśli partycje to nic nie robi różnicy czy zapisujesz na C czy D.