Malo Fps W Counter Strike

Witam !

Mam taki problem mianowicie chodzi o fps w csie mam ustawione max fps 101 ale wyciaga mi tylko 60 i nie wiecej…

Sprzet moj to :

Procesor 4 Rdzeniowy 3.0 Mhz czyli 12

4 Giga Ramu ddr3

Grafika 1 gigowa Geeforce GTS 250

System Operacyjny Windows Xp Sp 2

na polowe slabszym sprzecie przed wymiana mialem ladnie pieknie bo mialem 100 fps i chodzilo jak pszczolka a tu jakies komplikacje grajac w cs’a jeden z graczy mi powiedzial ze mam cos zmienic w ustawieniach karty graficznej lecz niemam pojecia gdzie to jest a niestety ulotnil sie juz on ;pp pozatym mam jeszcze 2 pytania mam 4 giga ramu na 2 kosciach ddr3 a mi widzi tylko 3.25 moze byc ze reszcze grafika zabiera ? Drugie pytanko to chodzi o system bo mam teraz win xp sp2 ale rowniez mam oryginalnego Windowsa 7 ultimatum mogly by zajsc jakies zmiany w pracy komputera po zmianie na Win 7 ? oczywiscie pozytywne zmiany ktore przyspieszyly by jakos prace tego komputera bo w somie za sprzecik dalem sporo kasy a mimo to nie widze rozniczy w uzytkowaniu zmienilem go tylko dlatego ze robie grafike mapy itp i tamten byl za slaby i nie otwieraly mi sie niektore projekty o wielkich rozmiarach teraz jest okey ale co z tymi fpsami w grach ? Dzieki wszystkim za pomoc pozdrawiam i czekam na pozytywne odpowiedzi i pomoc :wink:

Co do Counter Strike 1.6 i 100fps. W ustawieniach karty graficznej musisz wyłączyć synchronizację pionową. Ciężko mi powiedzieć, gdyż sam mam ATI, ale postaram się pomóc. Klikasz prawym na Pulipicie->Właściwości->Ustawienia->Zaawansowane-> i dalej masz coś takiego jak Geforce albo Uruchom Panel Sterowania Nvidia. Następnie wybierz Zarządzanie Ustawieniami 3D, Ustawienia globalne, Synchronizacja pionowa. Jeśli nie pojawia Ci się Zarządanie Ustaw. 3D, musisz wejść w tryb zaawansowany, bo domyślnie może być przełączony na prosty…

no tak ale gdy ustawilem teraz ta synchronizacje pionowa to jeszcze gozej jest po wlaczeniu cs’a wszystko muli i pokazuje sie 8 fps ^^

Właśnie wyłączyć ją masz :wink: to po pierwsze.

Dwa, zmień rozdzielczość na niższą (najlepsze to 800x600 i 1024x768).

Trzy, kombinuj z ustawieniami wyświetlania w CS (D3D, Software, OpenGL) - od tego też zależy ilość FPS.

Spróbuj w opcjach cs-a w zakładce video ustawić Renderer na OpenGL. Przy wyłączonej synchronizacji pionowej powinno być 100 fps.

temat fps do zamkniecia a co z ramami i windosem ?

RAM i Windows

Temat wałkowany setki, jak nie tysiące, razy na tym forum. Zależy to od wydania systemu, czy jest to system 32-bitowy czy 64-bitowy. 32-bitowe obsługują 3 - 3,3GB RAM, 64-bitowe praktycznie wszystkie, które obecnie wkłada się do komputerów (nie mówię o superkomputerach z setkami gigabajtów RAM-u).