Mało miejsca na C - co mozna zrobić

(lubelmar) #1

Partycja C ma pojemność 6 GB (swego czasu myslalem ze na windowsa starczy). Przywracanie systemu wyłączone, po przeczyszczeniu CCleanerem wolnego miejsca mam tylko 212 MB. Co można zrobić zeby zostało go z 1 GB co mozna usunąć?? Moze mozna jakos inaczej spowodować zwiększenie miejsca?? Często wyskakuje komunikat mało miejsca na dysku

(Carlsbergxxx) #2

Jaki system? Stawiam że XP. Ogólnie to możesz wycinać wszystko, co jest w katalogach o nazwie temp. Poza tym można też sie pozbyć helpa. No i wszystkie badziewne rysuneczki z katalogu windowsa:) Sprawdź jeszcze, czy nie umieściłeś zbyt dużych plików w "moich dokumentach", czy na pulpicie.

(Gerard Marondel) #3

Witam

A także usuń pliki po przywracaniu systemu, które są w katalogach System Volume Information. A żeby się do nich dobrać musisz wejśc w tryb awaryjny jako admin. przejąć wszystkie prawa na Administratora kompa i kasacja. SVI znajdziesz gdy dasz :

Narzędzia>Opcje Folderów>Widok> i tu ptaszki znikają przy:

Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego

Ukryj rozszerzenia znanych plików

Pokaż ukryte pliki i foldery

To wszystko w trybie awaryjnym.

Pozdrawiam :slight_smile:

(lubelmar) #4

system xp, helpa juz wczesniej usunąłem, tempy usunął CCleaner, moje dokumenty przeniesiony na inną partycję. Czyli nic się nie da z tym zrobić?? muszę się przyzwyczaić do mało miejsca

(FXJ) #5

Filmy Gry kosz lub na płyty ;]

D :\Documents and Settings\ FxJ \Ustawienia lokalne\Temp

Usuń tymczasowe pliki internetowe.

(Z35ikr) #6

plik wymiany na inną partycję :frowning: , dysk :wink:

(Edlib) #7

możesz przenieść plik stronicowania na inną partycję, może być trochę

wolniejszy, ale da ci to z 300-400mb, może masz także plik hiberfil,

musiałbyś wyłączyć hibernację, sprawdż także, czy nie masz przypadkiem plików found na c, nieraz moga osiągnąć nawet gigabajtowe rozmiary- możesz je usunąć(pokazuje je winrar, w ogóle najlepiej w nim sprawdzać rozmiary folderów, może możesz np. znacznie zmniejszyć rozmiar folderu dllcache)

(lubelmar) #8

SVI był pusty - wczesniej chyba go czyscilem. Tempy wszystkie usunięte.

nie wiem o co chodzi

który to?

jak to zrobić??

(popula) #9

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight=

(Rkizeweter) #10

http://www.agavk.p9.pl/strony/xp_optymalizacja.php

tu jeszcze masz - na własne ryzyko.

Złączono Posta : 12.03.2007 (Pon) 19:22

http://www.agavk.p9.pl/strony/xp_ram_03.php

i tu o pliku stronnicowania

(FXJ) #11

A uruchom sobie "wyszukiwarkę" zaznacz opcje "jaki jest rozmiar?" i następnie "określ rozmiar (w KB)" i wpisz 10240 (czyli 10MB) z zaznaczeniem "co najmniej".

Zobacz jakie masz pliki a niepotrzebne skasuj (nie kasuj z program files i katalogu windows)

(floyd) #12

Plik wymiany, plik stronicowania, pamięć wirtualna to jest to samo.

Panel sterowania-->System-->Zaawansowane-->Wydajność(ustawienia)-->Zaawanowane(pamięć wirtualna)-->Zmień.

Wybierasz Dysk na którym ma być umieszczony ten plik.

(Na dysku c i pozostałych ustawiasz bez pliku stronicowania)

Zaznaczasz:

1) Rozmiar kontrolowany przez system

lub

2)Rozmiar nistandardowy

Ustawiasz rozmiar początkowy np-768 (jest też wartość zalecana ale może być większa)

Rozmiar maksymalny-768

(Ustawienia (1) i (2) możesz też zostawić tak jak było na twoim kompie)

Ustaw-->OK

(Edlib) #13

taka tylko uwaga "formalna" - nazwa plik wymiany(swapfile) jest

niewłaściwa od chyba windows 2000(lub nt), wtedy Microsoft wprowadził

nazwę pagefile(plik stronicowania), bo działa on w inny sposób niż stary plik wymiany z 95 i (chyba?)98

(lubelmar) #14

w sumie zrobiłem większość z Waszych porad i dało efekt już prawie 800 MB wolnego. Pliku stronicowania nie przenosiłem na razie. Jak będzie trzeba to przeniosę.

sorki ale jestem laikiem i za bardzo nie wiem gdzie w wyszukiwarce jest opcja jaki jest rozmiar. Moge prosić jaśniej.

Dzięki wszystkim, pozdrawiam

(fiesta) #15

lubelmar a jaki masz ten dysk ??

Może powiększysz partycję systemową kosztem innej ??

(lubelmar) #16

dysk 40 GB ale partycja D ma 32 GB a reszta jest gdzies w próżni zdaje sie , na D wolnego miejsca nie całe 4 GB