Mało miejsca na dysku C Windows 7

A przewinąłeś pozycje w tym oknie suwakiem z prawej strony okna?

Przewinąłem … co to za pytanie w ogóle .

Ja, tak z doskoku, dam tylko jedną radę: wymień dysk.
Ostatnio 240 kupiłem za 99 zł :wink:
60 GB to jest mało, przy przepełnieniu wiele SSD spowalnia, o szybkim zajechaniu nie wspominam.
Coz as się tyczy brakującego miejsca: jeżeli na kartoniku było 65 GB, to fizycznie pewnie 60-62 - inny system liczenia pojemności + ukryte partycje mogą być (recovery, boot).

Ja mam 240 podzielony na dwa dyski . Jeden jest na system drugi na gry.

Eh… :wink: W przypadku SSD nie ma to wielkiego sensu. :wink: Musisz bawić się w to czyszczenie, a za ydzien znowu naprodukujesz save’ów i będzie za dużo.

Okaże się z czasem jak będzie póki co będę używał ccleaner , oczyszczanie dysku windowsowe i SunriseSeven . Poprzeglądałem trochę internet i aktualizacja się mi ściąga do Asasyn Odyssey ale to na dysk z grą i było jeszcze godzinę temu 26,2gb a teraz jest 25,3gb także szybko to miejsce się zapełnia nie wiem w czym leży problem może dlatego że historia przeglądarki doszła teraz do tej wartości ale nie mam zamiaru co godzinę czyścić przeglądarki.

Jak włączyłem zaawansowane czyszczenie Windows poprzez komendę : %Systemroot%\system32\cmd.exe /c cleanmgr /sageset:65535 & cleanmgr /sagerun:65535 i wszedłem w zakładkę oczyść pliki systemowe to jest tam windows update i dużo innych zakładek zaznaczyłem wszystko ale jak klikam ok żeby się wyczyściło to nic się nie dzieje i program się zamyka i tak za każdym razem .

Witam ponownie wrzucam screen z programu Sunrise Seven :

Chodzi mi o zakładkę skonfiguruj foldery niestandardowe a dokładnie o to że nie ma tam wyszczególnionego folderu winsxs ale z prawej strony jest opcja dodatkowo wyczyść co jeśli dodam tam folder winsxs ? Usunie z niego tylko niepotrzebne pliki czy całą zawartość ?

Uruchomiłem program cpu-z i zdziwiło mnie to że napisy migają a zanim zacząłem czyścić dysk się tak nie robiło.

Miga się napis Socket 1150 LGA prawie cały czas , zawartość zakładki instructions tak samo : MMX , SSE i wszystkie inne w tej zakładce się migają . Czy jest to powód do zmartwień czy raczej to normalne zaznaczam że zanim zacząłem czyścić dysk się tak nie robiło.

Przeprowadziłem indeks wydajności systemu windows ocena jest dobra w każdej kategorii maksymalna wartość 7.9, to taki test wydajności wbudowany w system windows ale podczas tego testu komputer wydawał głośnie dźwięki (wycie , piszczenie) tak że nawet z założonymi słuchawkami było słychać .Czy to normalnie jak robię test user benchmarkiem to nie ma takich dźwięków tylko podczas testu karty graficznej lekkie wycie .

…archaizm usunięty w nowych wersjach, nie sugerować się :wink:

procek + karta = grzanie -> wentylatorki pracują, “gamingowy laptop” w całej okazałości :wink:

Może być, ostatnio reanimowałem stary laptop brata dla rodziców, normalnie chodzi cichutko, tylko przy starcie aplikacji “sekunda wum wiatraczkiem” , a temperatura 50-60 , procek zas do 100 łyka.

To nie jest laptop tylko komputer stacjonarny jeszcze zaobserwowałem że dioda na obudowie czerwona koło przycisku power mruga teraz cały czas a wcześniej w ogóle nie mrugała i nie jest to zależne od obciążenia bo komputer może mieć uruchomiony tylko pulpit a dioda i tak mruga .

Uruchomiłem program cpu-z i zdziwiło mnie to że napisy migają a zanim zacząłem czyścić dysk się tak nie robiło.

Miga się napis Socket 1150 LGA prawie cały czas , zawartość zakładki instructions tak samo : MMX , SSE i wszystkie inne w tej zakładce się migają . Czy jest to powód do zmartwień czy raczej to normalne zaznaczam że zanim zacząłem czyścić dysk się tak nie robiło.

Wrzucam screen z programu Sunrise Seven :

Chodzi mi o zakładkę skonfiguruj foldery niestandardowe a dokładnie o to że nie ma tam wyszczególnionego folderu winsxs ale z prawej strony jest opcja dodatkowo wyczyść co jeśli dodam tam folder winsxs ? Usunie z niego tylko niepotrzebne pliki czy całą zawartość ?

No dla mnie TO JEST POWÓD DO ZMARTWIEŃ :wink:
Może komputera nie popsujesz tym, ale mogą pojawić się problemy za stabilnością i ta sytuacja powinna oduczyć Ciebie “kastrowania Windowsa programami optymalizujacymi”, prawdopodobnie poszyły jakieś sterowniki związane z prockiem….
Trzeba by przywracanie systemu pewnie zrobić i będzie normalnie, ze wszystkimi (nie)potrzebnymi śmieciami.

Zrobiłem przywracanie systemu miałem utworzony wczoraj jeden punkt ale to już po kombinacjach z dyskiem także jak uruchomiłem cpu-z to dalej jest tak samo to znaczy mrugają te napisy dalej… a odpowiedzi na inne moje pytania ? Jeszcze niepokojące jest to że zasilacz syczy ale tak delikatnie.
Co do diody mrugającej to nagrałem filmik zaznaczam że wcześniej się nie mrugała w ogóle :


To jest filmik ukazujący zachowanie diody jak jest uruchomiony tylko pulpit i żadne czynności nie są wtedy wykonywane a jak piszę tego posta to czasami mruga takim mocniejszym czerwonym .

Piszczące cewki, z zasady nic groźnego, ale jeżeli dioda zaczyna migac, to może być coś z napięciem.
Na inne pytania nie odpowiem- “auto ulepszaczy” unikam jak ognia i nie jestem w stanie ich polecać / radzić :wink:

Ja wyczytałem że ta dioda jest od dysku i że jak pracuje to ona miga się .

Możliwe, Ty wiesz co masz dokładnie jak podłączone. Standardowo dioda na obudowie sygnalizuje uruchomienie komputera.

Są dwie diody na obudowie niebieska ze znaczkiem power świeci się jak komputer jest włączony i jest czerwona obok niej która miga co jakiś czas prawie cały czas a nie przypominam sobie żeby ta dioda migała tak cały czas a może po prostu nie zwracałem no to uwagi w każdym bądź razie komputer chodzi. Ta dioda czerwona jest umiejscowiona koło przycisku restart.

… i sygnalizuje pracę dysku twardego

Jak nic nie robię na komputerze ale jest włączony to mignie raz na jakiś czas a jak piszę tego posta teraz to mruga cały czas czy tak ta dioda ma się zachowywać ?