Mało miejsca na dysku C

Witam!

Od jakiegoś czasu [już sporego], pojawia mi się komunikat “Mało miejsca na dysku C”.

Partycja C ma 5GB całego miejsca.

Oczyszczałem dysk CCleanerem, ale dalej mam non stop 200 mb czasami spada do 130.

Pousuwałem programy z C i wrzuciłem na D (na którym mam 35GB miejsca) ale dalej, nic sie nie zwiększa - wręcz się zmniejsza.

Poczytałem trochę na forum, robiłem to co kazano, ale dalej to samo.

W tej chwili mam 234mb na dysku (dziwne ;o przed użyciem ComboFixa miałem 130 :x).

Wyliczyłem że ogólnie to co znajduje się na dysku C zajmuje około 3GB - czyli 2GB wolnego, a ja widzę 230mb :confused:

Co mogę w tej sytuacji zrobić?

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na tym dysku. :roll: Instrukcja

Wywalaj pliki tymczasowe.

Ogólnie 5gb na partycję systemową to naprawdę kiepski pomysł, radziłbym zmienić wielkość partycji.

rss - nie ja robiłem wtedy akurat formata, bo zawsze robiłem około 10 Gb.

deFco - mam wyłączone

rss - da się jakoś bez formata zmienić wielkość partycji?

Niektórzy mówią, że da się, ale ja w to nie wierzę. Zrób backup, usuń partycje i zrób np. jedną dużą albo dwie równe.

Partycje możesz powiększać bez formatowania, np. za pomocą EASEUS Partiton Master Home Edition lub GParted (uruchamiany z płytki).

■■■■■■■ ;/

będę chyba musiał na razie się pomęczyć jeśli nie ma innego sposobu.

@edit

@up

spróbuje to za jakiś czas ;p na razie nie mam płytki ;d

@down

przepraszam - nie doczytałem :slight_smile:

EASEUS jest normalnym programem działającym pod Windows.

Natomiast GParted musi być nagrywany na płytkę. :wink:

:lol: =P~ #-o

DraGoOonN - Również polecam GParted. Pamiętaj tylko, żeby przed całą operacją zdefragmentować partycje, których rozmiary będziesz zmieniał.

czyli, w tym wypadku mam zdefragmentować partycje C?

Dla bezpieczeństwa danych i zmniejszenia czasu zmiany wielkości partycji - zdecydowanie :yes:

jak zrobisz oczyszczanie dysku C: w okienku pliki do usunięcia wejdz w druga zakladke “Więcej Opcji” i kliknij oszysc w Przywracaniu systemu

Dodane 15.06.2009 (Pn) 21:04

W dziale SPRAWDZONE PORADY jest post Pt."Odchudzanie windowsa krok po kroku " spróbój

Usuń foldery po aktualizacjach z c:\windows\

pliki z:

C:\WINDOWS\system32\dllcache\

C:\WINDOWS\Downloaded Installations\

Możesz wywalić pliki pomocy:

C:\WINDOWS\Help\

Zbędne bitmapy c:\windows\

Pliki z C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386\

Zmniejsz rozmiar kosza i przywracania systemu.