Mało miejsca na dysku systemowym - jak powiększyć partycję?


(Andrzejswit) #1

Ostatnio robiłem sobie czyszczenie total commanderem. Powywalałem temp, zbędnę obrazy, save. Takie ręczne czyszczenie kompa robie nie pierwszy raz, więc wiem co usuwać. Teraz problem, bo przy instalacji systemu Windows 7 nie wiedziałem ile przydzielić miejsca na dysk systemowy, dałem 20 GB - dla XP też tyle dawałem. Teraz mam problem - mało miejsca na dysku C. Nie mogę go powiększyć (przydzielić z dysku D 10 gb do dysku C), a system krzyczy, że mało miejsca. Robiłem sprzątanie, to nic nie dało. Szukałem w necie jak powiększyć partycję systemową, ale żadnych wyników nie znalazłem. Czy moglibiście doradzić program, który powiększy mi tą partycje, lub, o ile to możliwe, zrobić to ręcznie? Nie mam zamiaru przeinstalowywać systemu, to nie jest miłe patrząc, jak się traci swoje ukochane tapety, filmy, muze. I jeszcze dobrze by było właśnie, żeby ten program robił to bez utraty danych. Z góry dziękuje.


(ahonen97) #2

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part ... 12861.html łatwy w obsłudze.Napisz jaki to problem pewnie system 64 bitowy Najlepiej napisz czy 32lub 64bitowy.Instrukcja http://www.porady.org/zmiana-rozmiaru-p ... -vista-xp/


(Andrzejswit) #3

Właśnie tu jest problem, nim nie mogę :frowning:


(zielony nowicjusz) #4

ahonen ma rację,Easus Partition Master załatwi sprawę szybko,skutecznie i bezpiecznie.Właśnie skończyłem taką robótkę.Najpierw zmniejszysz partycję D a potem te odzyskana część dodasz do partycji C i po zawodach.Nawet nie trzeba restartować komputera.Powodzenia.


(ybu) #5

http://plom.pl/jak-zmienic-rozmiar-partycji-windows-7/

http://programs.pl/forum/showthread.php ... me-Edition


(Rmk) #6

A kompresowałeś folder Winsxs ? mówię o kompresji NTFS bo u mnie zwolniło 4GB.

Tylko za nim skompresujesz to musisz go przejąć na własność.