Mało pamięci wirtualnej

Witam,

otóż dzisiaj wyskoczył mi komunikat o treści “System Windows ma za mało pamięci wirtualnej”. Od tej chwili komputer strasznie wolno chodzi, a Opera muli. Przejrzałem kilkanaście tematów dot. tego problemu i niestety - nie bardzo wiem co mam zmienić :wink:

Pamięć wirtualna wygląda tak:

http://i54.tinypic.com/mmaona.png

Co tutaj należy zmienić?

Mam 512 MB RAM.

Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Coś dużo pamięci pożerają ci jakieś programy / funkcje.

Aby zwiększyć ilość pamięci wirtualnej ustaw:

Rozmiar początkowy na 1024

Rozmiar maksymalny na 2048

Zdefragmentuj dysk i pamięć wirtualną (program PageDefrag)

Wartości zmień na: dolna - 1024, górna - 2048 i zrestartuj komputer. Wersja witek-pl też dobra!

ustaw sobie na stałe 2048 początkowy i 2048 maksymalny,

Sróbuj tego rozwiązania usera Poraj, albo spróbuj ustawić ustawić opcję “Rozmiar kontrolowany przez system”.

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za odpowiedzi, wypróbuję każdy wariant :); temat do zamknięcia/kasacji.

Pozdrawiam.

START -> Uruchom, wpisz “msconfig”, do zakładki “Uruchamianie” i odznacz niepotrzebne programy, które mają się włączać przy starcie systemu (GG, Daemon, Java itp…). Jeśli nie wiesz które są ważne, a które nie, to poproś o pomoc Wujka Google :slight_smile:

Sorki, że nie dotrzymałem zamknięcia tematu.

Przy 512MB powinno się mieć plik wymiany minimum 2048MB i maksimum 2048MB

Najlepiej będzie jak ustawisz pamięć wirtualną na sztywno aby nie wędrował on po dysku i dodatkowo go fragmentował. Standardowo powinno się ustawić 1,5 - 2 razy więcej niż pamięć RAM ale 1536 ma minimum i maksimum powinno starczyć.

Pablo79 , broń boże.

Pamięć ustawiasz na sztywno tj. 1500MB początkowy i maksymalny.