Mało wydajny komputer

(system) #1

Witam

Mam problem z moim komputerem. Oto jego dane:

Karta graficzna: GeForce 8600GT 512

Płyta główna: GIGABYTE GA-8S649MF

Procesor: Intel Caleron 3.06

Ram: 1gb DDR

Zasilacz: Mode Com 400W ATX

Otóż komputer ten jest bardzo mało wydajny w grach. Mój kolega ma o wiele słabszy komputer i można go porównać do mojego. W grze call of duty 2 mam od 40 do 70 fps a w cod4 od 15 do 50. Mimo iż w grach tych ustawiam najmniejsze detale to i tak to nie wiele pomaga. Myślałem że to wina wirusów jednak po sformatowaniu dysku nie odczuwam różnicy. Proszę o jakieś wskazówki jak mogę poprawić wydajność mojego komputera lub jakiekolwiek rady żeby gry lepiej chodziły.

Z góry dziękuję.

(Kurzyk Zbw) #2

Ogranicza cię twój procesor. Nie myślałeś o jego wymianie? Miałbyś jakieś fundusze na to?

(system) #3

Myślę że mógłbym zainwestować w nowy procesor tylko nie za bardzo znam się na tym i mogę wydać do 200 zł. Prosiłbym bym o jakieś rozsądne propozycje.

(klopas) #4

ta zasiłka to feel?

lepiej uzbieraj więcej kasy bo 200zł to jakby nie patrzeć za wiele ci nie da...

(Cosik Ktosik) #5

Czy Masz Mode Com FEEL 400W ATX, czy Mode Com MC 400W ATX?

(Mandrasik17) #6

Pewnie feel bo po co do Celerona lepszy

(Darth ReX) #7

Co nie? Na pewno nic lepszego mu w sklepie z celkiem nie wrzucili...

(D@widoS) #8

-.-

Tyle to ja na mojej integrze wyciągałem w tej grze :stuck_out_tongue: ( stałe 50 FPS )

Jeśli zdecydujesz się na wymiane pro

Identyczny komplet -> http://www.allegro.pl/item348189745_gig ... at_ss.html

Jeśli zdecydujesz się na wymianę proca, potrzebna będzie także wymiana zasilacza ( jeśli jest to feel ) na przynajmniej jakiegoś modecoma ale MC.

Ja bym proponował e2180 + jego lekkie OC.

PS

Może system masz zasyfiony ?

(Sk91) #9

E2160 wystarczy. Modecom Feela przydało by się jednak wymienić, mimo że to nie Tracer czy Codegen. Nie porównujcie feela to tych szrotów.

Przydało by się tez dokupić 1GB pamięci.

(system) #10

Wlasnie sie zastanawialem nad tym kurzem w kompie. Czym mozna by najlepiej go usunac??

(Technik Elektro) #11

delikatnie odkurzaczem zebrać, a w miejscach trudniej dostępnych sprężonym powietrzem...

(Emilmlo) #12

Trzeba by też płytę główną zmienić, bo do Gigabyte GA-8S649MF tego procka nie wsadzi.

Polecam płytę Gigabyte GA-P31-DS3L ale konieczna będzie zmiana pamięci ram na DDR2, bo DDR1 nie podejdzie.

A dokupienie drugiej kości 1GB DDR1 do tego kompa jest nie opłacalne bo w tej cenie mamy 2GB ramu DDR2 do nowego zestawu.

Zasilacz koniecznie do zmiany, bo jeszcze kompa spali, polecam Modecom MC/Amacrox Warrior.

(system) #13

Moze to jest po czesci wina lekko polamanego wiatraka

To ten: http://www.allegro.pl/item362105096_ory ... _w_wa.html

Ta czarna czesc jest lekko ulamana ale jako tako sie trzyma i wiatrak sie kerci xD

(Darth ReX) #14

Doklej ją. Nawet głupi "Superglue" będzie trzymał

(Kabuto1378) #15

delikatnie odkurzaczem zebrać, a w miejscach trudniej dostępnych sprężonym powietrzem...

zdecydowanie preferuje pędzelek.