Mało wydajny komputer

Witam

Mam problem z moim komputerem. Oto jego dane:

Karta graficzna: GeForce 8600GT 512

Płyta główna: GIGABYTE GA-8S649MF

Procesor: Intel Caleron 3.06

Ram: 1gb DDR

Zasilacz: Mode Com 400W ATX

Otóż komputer ten jest bardzo mało wydajny w grach. Mój kolega ma o wiele słabszy komputer i można go porównać do mojego. W grze call of duty 2 mam od 40 do 70 fps a w cod4 od 15 do 50. Mimo iż w grach tych ustawiam najmniejsze detale to i tak to nie wiele pomaga. Myślałem że to wina wirusów jednak po sformatowaniu dysku nie odczuwam różnicy. Proszę o jakieś wskazówki jak mogę poprawić wydajność mojego komputera lub jakiekolwiek rady żeby gry lepiej chodziły.

Z góry dziękuję.

Ogranicza cię twój procesor. Nie myślałeś o jego wymianie? Miałbyś jakieś fundusze na to?

Myślę że mógłbym zainwestować w nowy procesor tylko nie za bardzo znam się na tym i mogę wydać do 200 zł. Prosiłbym bym o jakieś rozsądne propozycje.

ta zasiłka to feel?

lepiej uzbieraj więcej kasy bo 200zł to jakby nie patrzeć za wiele ci nie da…

Czy Masz Mode Com FEEL 400W ATX, czy Mode Com MC 400W ATX?

Pewnie feel bo po co do Celerona lepszy

Co nie? Na pewno nic lepszego mu w sklepie z celkiem nie wrzucili…

-.-

Tyle to ja na mojej integrze wyciągałem w tej grze :stuck_out_tongue: ( stałe 50 FPS )

Jeśli zdecydujesz się na wymiane pro

Identyczny komplet -> http://www.allegro.pl/item348189745_gig … at_ss.html

Jeśli zdecydujesz się na wymianę proca, potrzebna będzie także wymiana zasilacza ( jeśli jest to feel ) na przynajmniej jakiegoś modecoma ale MC.

Ja bym proponował e2180 + jego lekkie OC.

PS

Może system masz zasyfiony ?

E2160 wystarczy. Modecom Feela przydało by się jednak wymienić, mimo że to nie Tracer czy Codegen. Nie porównujcie feela to tych szrotów.

Przydało by się tez dokupić 1GB pamięci.

Wlasnie sie zastanawialem nad tym kurzem w kompie. Czym mozna by najlepiej go usunac??

delikatnie odkurzaczem zebrać, a w miejscach trudniej dostępnych sprężonym powietrzem…

Trzeba by też płytę główną zmienić, bo do Gigabyte GA-8S649MF tego procka nie wsadzi.

Polecam płytę Gigabyte GA-P31-DS3L ale konieczna będzie zmiana pamięci ram na DDR2, bo DDR1 nie podejdzie.

A dokupienie drugiej kości 1GB DDR1 do tego kompa jest nie opłacalne bo w tej cenie mamy 2GB ramu DDR2 do nowego zestawu.

Zasilacz koniecznie do zmiany, bo jeszcze kompa spali, polecam Modecom MC/Amacrox Warrior.

Moze to jest po czesci wina lekko polamanego wiatraka

To ten: http://www.allegro.pl/item362105096_ory … _w_wa.html

Ta czarna czesc jest lekko ulamana ale jako tako sie trzyma i wiatrak sie kerci xD

Doklej ją. Nawet głupi “Superglue” będzie trzymał

delikatnie odkurzaczem zebrać, a w miejscach trudniej dostępnych sprężonym powietrzem…

zdecydowanie preferuje pędzelek.