Malowanie pokoju

Witam jutro chciałbym pomalowac swój pokój,

jak się zabrać do tego jakie pędzle jakie farby polecacie które lepsze??

aktualnie mam zielony kolor, jakie kolry są teraz w modzie znacie strone z kolorami może farb co polecacie, jak się zabrać za takie malowanie.

Normalnie oczywiście :mrgreen:

Ogólnie to może jakiś większy.

A do takich mniejszych miejsc tzn. np. koło d ż wi i nie chcesz ich za ch aczyć to taki mniejszy ;]

Zajdź do sklepu - tam doradzą 8)

Pomaluj na kolor taki który Ci się podoba a nie taki który jest w modzie ;]

Google images => wpisz RAL => Znajdzie Ci tablice z kolorami. Takie w farbach chyba są :?

  • Zdecyduj na jaki kolor chcesz pomalować

  • Wybierz się do sklepu. Kup tam:

• Pędzle potrzebne

• Farbe

• Plus ewentualnie to co Ci sprzedawca doradzi etc.

  • Wybbierz w miarę pogodny dzień i najlepiej (chyba) z rana zabieraj się za malowanie tak by do wieczora farba wyschła ;]

to chyba forum komputerowe :-s

zgadza się komputerowe ale dził na luzie drogi kolego Panie adamie dziękuje za fachowe rady super jutro z rana się zabieram myśle nad pomarańczowym dzieki a farby jakie polecacie jakie dobre marki są??

Dekoral :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

No ale przecież lepiej posta napisać niż opis działu przeczytać :stuck_out_tongue:

Nie ma za co :mrgreen:

Najlepiej o piątej rano (żarcik oczywiście) 8)

Jak już mówiłem to najlepiej spytaj sprzedawcy w sklepie. On ma zapewne w tym doświadczenie i doradzi fachowo. Wie co ludzie kupują i Tobie pewnie też dobrze doradzi :slight_smile:

BTW. Z tego co ja słyszałem to dekoral podobny niezły jest :?

Wystarczyło pójść do sklepu ale ok :wink:

ściany malóje sie WAŁKIEM !!

farba ? polecam dulux drogie ale naprawde malujesz tylko jeden raz (i jest bardzo wydajna)

tymbardziej że masz zielone ściany to taką zwykłą farba niepokryjesz tego za pierwszym razem

ktoś coś tam wspomniał o “dekoral” ? buehehehehe :wink:

do bani :?

wiem coś o tym wszystkim bo wyremontowałem już dwa mieszkania …

i nauczyłem się jednego na farbie , gładzi gipsowej sie nieoszczędza ! :wink: no chyba że ktoś chce sobie dodatkowej roboty zadać to prosze bardzo farba z tesco 20 l za 10 zł i malujemy 3-4 razy scianki :smiley:

aha nierozcienczaj farby :!: :smiley:

a sufitu niby nie :stuck_out_tongue:

ściany możesz pomalowac na brzoskwiniowo/pomarańczowo

sufit na biało - taka kombinacja ładnie wygląda.

wazne czy chcesz “zamalować” ten kolor zielony czy bedzesz strugał sciany przed malowaniem?

Jeżeli chcesz zamalowac licz się z tym ze może odpadać stara farba i będzie wyglądało paskudnie.

Jeżeli chesz zdzierac starą farbe zrób to dokładnie aby powierzchnia była gładka i jednolita (najlpiej połozyc gładz wtedy kolor bedze ładny:mrgreen: )

Moim zdaniem najlpiej się maluje wałkiem, nie ma tzw “mazaków” “szlaczków” i innych pierdułek , ale wałek nie sprawdza się przy “zamalowywaniu” (stara farba nasiąka i się odkleja)

Malowanie pędzlem jest trudniejsze (wg. mnie :stuck_out_tongue: ) trzeba uwazacz zeby nie porobic juz wspomnianych “szlaczków” ale tez efekt jest gorszy bo pózniej może wyjśc tak ze będzie widać na scianie pociągnięcia pędzla.

A co do farby - dekoral , dulux są dobre

W czasie upałów tak jak np. dziś zawsze dolej do farby troszke czystej wody i wymieszaj porzadanie, w czasie malowania możesz powtórzyć tą czynność kilka razy.

dokładnie, najlepiej z takim długim włosem, a nie taką gąbką samą

Wszystko zależy :smiley: Obecnie sam jestem w trakcie przemalowania z białego (pod spodem było jeszcze z 2 warstwy które trzeba było zdrapać) na zielony (zieleń amazońska).

Ja radzę na serio po prostu kupić sobie zieloną farbkę dekoralu i dać na obecną jedną lub dwie warstwy farby i będziesz miał luzik praca na ok. 3 godz. W zależności od wielkości pokoju :smiley:

A jak będziesz zmieniał kolorek to musisz wszystko zdrapać (szczotka + ciepła woda i szpachelka) później jakieś dziury cekolem lub gipsem załatwić, następnie zaimpregnować żeby ci ściana lub inne warstwy tak nie przebijały, i dopiero dać nowy kolor!

Dwa wyjścia.

Kolory: http://webmaster.helion.pl/kurshtml/kolory/kolory.htm

(sprzedawca może nie wiedzieć o jaki ci chodzi kolor jak jej podasz po angielsku lub nie znać zapisu szesnastkowego, dlatego skontaktuj się z informatycznym malarzem :smiley: Haha)

A na przyszłości nie na tym forum o takich rzeczach bo to aż ściska, no wiecie, i posty nabija :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie ma to jak spontaniczność.

Jak się zabrać? Koledzy coś nie wspomnieli, że najpierw trzeba cos zrobić z rzeczami w pokoju, no chyba że nic w nim nie masz :o . Te rzeczy, które się da to trzeba jakoś wynieś, a reszte przestawić by mieć dostęp do ścian i zabezpieczyć folią.

Nie wspominaliście też o skrobaniu, jeżeli ten zielony jest ciemny to bez tego się nie obędzie i ewentualnym gipsowaniu ścian, jeżeli nie masz gładzi(czy jakoś tak), niestety w reklamach farb wszystko jest szybkie i proste.

Kolor nie jaki jest w modzie, tylko taki jaki będzie pasował. Niektóre kolory wywołują odpowiednie nastroje, tzn. czerwony pobudza itd., poszukaj w necie. Na pewno nie maluj na czarno, no chyba że masohistą jesteś :P.

A tak w ogóle to po co chcesz malować ten pokój, znudził ci się już zielony? Bo jak uznasz jutro w połowie drogi, że ci się odechciało to już nie będzie odwrotu.

Ty się jutro chcesz zabierać za malowanie, jak nie masz jeszcze farby i przyrządów ??

To rączę Ci że jutro tego nie skończysz. 8)

Tym bardziej jak się na tym nie znasz i robisz to pierwszy raz. A niespodzianek po drodze możesz mieć sporo:

Odkleja od ściany i przekleja do wałka a potem na ścianie kupę grudek i zabawa się zaczyna 8)

W jednym miejscu zatrzesz szpachlą emulsyjną, w drugim Ci się odkleji i tak w kółko macieju :stuck_out_tongue:

Kup ze 3 spraye za jakieś 6zł za szt. przejedź ze 2 warstwy po ścianach i styknie,tylko uważaj na zacieki :stuck_out_tongue: .

btw. jutro to dzisiaj(już po 12:00 :stuck_out_tongue: ;] )

he dzieki za wszystkie posty farba kupiona taka pomarańcz fajny, dziś bede zdrapywał starą farbe poprostu już brudno jest na scianach trzeba odmalować. Zdrapie starą farbe wygładze itp. dzięki za wszytsko jak skacze a malować bede jutro dziś musze tu ogarnąć dam zdjęcie pozdrawiam, i dzięki za takie fachowe odpowiedzi.

czekamy na zdjęcie , najlepiej - przed i po malowaniu :mrgreen:

u nas maluje się pokój dwie ściany na jeden dwie na inny i jeszcze jakieś fajne przejścia. Po prostu zajefajnie to wygląda.

No narazie od od rana najpierw szpachelka i szpachlowałem potem papierem ściernym, zaklejałem dziury itp, potem mama kazała pomalować jakimś bezbarwnym płynem no to zrobiłem, teraz wszystkoschnie.

Zaraz maluje sufit a jutro od rana pokój pozdrawiam i dzieki ja wybrałem mocny pomarańcz chcialem przejścia ale mama się nie zgadza.

Dziś i jutro spie w namiocie.

Złączono Posta : 19.07.2006 (Sro) 14:39

dasz fotki chętnie bym zobaczył jak to wygląda.

jak się skończy to wrzucę. Jak nie zapomnę

Złączono Posta : 19.07.2006 (Sro) 20:17

zapewne UniGruntem

do wykończenia pod sufitem polecam gipsowe listwy lub tańsze styropianowe. ładnie to wygląda i rzecz jasna wygląda jak wykończone.