Malware w tlenie? Pomyłka, czy prawda?

Witam,

Mam (kolejny) problem, tym razem dotyczący komunikatora tlen. Zazwyczaj przy włączaniu nic się nie dzieje, ot, otwiera się, loguje, pokazuje okienko reklamowe… Od niedawna mam Ewido, którego polecało mi sporo osób. No i stało się, dzisiaj przy włączeniu tlena pokazał cztery, czy pięć komunikatów o pojawieniu się malware:

Ścieżka: D:\Program Files\Tlen\Plugins\DozaKultury.tpl

Infected with: Adware.Doza

Zastanawiam się, czy to błąd lub wyczulenie ewido, czy jednak malware?

Chyba wyczulenie ewido. :wink:

Lecz na wszelki wypadek daj loga HijackThis

:arrow: http://www.hijackthis.prv.pl

Zamieszczam loga:

Log masz ok.

Jak nie grasz w te gry to ciachnij tą kontrolkę w Hijacku:

Ja także uważam, że ewido jest przewrażliwiony. Większość antywirusów i podobnych programów tak mają. Pamiętam, że jak miałem Pandę to ona też to wykrywała. Ale to nie jest raczej nic groźnego więc nie przejmuj się :mrgreen: Najwyżej jak nie korzystasz z tej wtyczki i obawiasz się trochę to skasuj ją. W tym celu usuń zaznaczony plik:

Profilaktycznie możesz pozamykać porty robakom, w tym celu użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw).

Możesz zajrzeć: XP - Optymalizacja, odchudzanie dla trochę bardziej zaawansowanych. Lub Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP dla trochę mniej zaawansowanych.

Kontrolkę tej gry zostawię, gdyż najprawdopodobniej moja matka w to gra (tak, tak, komputer ‘rodzinny’ :slight_smile: ). Znaczki zmienione, żadnego żółtego nie było, obecnie wszystkie są zielone, oprócz NetBios (czy jakoś tak). Komputer zoptymalizuję w najbliższym czasie, a wtyczka usunięta.

Dzięki za uspokojenie, wytłumaczenie i rady.