Malwarebytes czy Ad-Aware?

(Onczylija) #1

Cześć, mam dylemat przy wyborze anty-spyware. Chodzi o dwa programy: Malwarebytes Anti-Malware i Ad-Aware. Obecnie na komputerze mam zainstalowaną darmową wersję Malwarebytes, ale czytam wiele newsów polecających raz Malwarebytes, raz Ad-Aware. Pomóżcie mi wybrać najlepszy pakiet.

Z góry dzięki za pomoc.

(jessica) #2

Możesz mieć oba programy, to nie są Antivirusy, nie będą się gryzły między sobą.

MBAM (darmowy) nie ma opcji czuwania w czasie rzeczywistym, za to potrafi wykrywać nawet Rootkity.

Ad-Aware ma strażnika w czasie rzeczywistym, ale ma też słabszą skuteczność.

jessi

(Ciuci) #3

Malwarebytes Anti-Malware jest bardziej skuteczny!

(Onczylija) #4

Z ochrony w czasie rzeczywistym i tak bym nie korzystał, bo mam (oprócz Malwarebytes) zainstalowany jeszcze ESET NOD32 Antiwirus na licencji, więc on mi skanuje "non-stop". Mówisz Jessi, że Malwarebytes ma lepszy skaner- to pozostanę przy tym programie. Czy radzisz, żeby sie jeszcze wspierać Ad-Aware?

(jessica) #5

Jeśli się decydujesz tylko na jeden program, to popieram MBAM, bo jest lepszy w wykrywaniu.

Trzeba tylko pamiętać o aktualizacjach, bo chyba nie ma w nim automatycznej.

jessi

(krzysiekx) #6

Zdecydowanie mbam.Najlepszy z Twojego zestawu.

(Onczylija) #7

Ahonen97, szczerze? Coś mi śmierdzi ta promocja. Aż pół roku ot tak za darmo do wykorzystania? Może jakąś wersję beta wypuścili i nic o tym nie wspomnieli. Pozostanę przy NODzie. Ale nie mniej wiem, że AVK to dobry antywirus. Miałem go kiedyś, darmową wersję na 30 dni i ładnie mi poczyścił dyski z wirusów, ale też strasznie zamulał komputer.

Jessica, MBAM ma opcję automatycznych aktualizacji, ale w wersji płatnej. A ja i tak przed każdym skanowaniem uaktualniam bazy w oprogramowaniu anty-..... :slight_smile:

(Gnom 24) #8

Promocja nie "śmierdzi" pisały o nie również DP, a co do pytania to również polecam Malwarebytesa.

(Hitm3n) #9

@ onczylija :arrow: Co do Twoich wątpliwości co do prawdziwości w/w przez ahonen97 , to zapewniam Cię, iż nie jest to żadna wersja beta, alpha czy inna delta. Wersja 2010 już od jakichś 2 czy 3 miesięcy funkcjonuje normalnie.

Ja także popieram MBAM.

(Frog) #10

OT - kosz.