MalWarrior 2008,Win32Rootkit przeciw mnie!

pozostałe wpisy 04 mają zostać

Adobe usuń skrót z

Start >> wszystkie programy >> autostart

też nie jest potrzebny podczas uruchamiania systemu

:slight_smile:

Zrobione, Adobe usunięty. Teraz Kasperski miele “mój komputer” , potrwa to chyba parę godzin bo chodzi 5 minut i wykonał dopiero 2%. :wink: LEON wielkie dzięki za pomoc. Nie zapomniałem też o HUBERCIE, dziękuje Ci również bardzo :slight_smile:

Macie u mnie dozgonny kredyt ! :smiley:

Andrzej :smiley: :smiley: :smiley:

W dniu 17.05.2008 , o godzinie 21:06 został dopisany post przez FunkyJB

Kaspersky zakończył i mam raport :

http://up.wklej.org/download.php?id=bb8 … 525e4b1a4a

Są jeszcze zainfekowane pliki. #-o

Opróżnij kosz

Usuń ten plik:

D:\AUDIO - DVD - tools\Rosoft Audio Tools 3.5\RosoftAudioToolsFree.exe

Wyłącz i Włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

:slight_smile:

D:\AUDIO - DVD - tools\Rosoft Audio Tools 3.5\RosoftAudioToolsFree.exe - już nie istnieje

ale co dalej z raportem Kaspersky, który roi się od wirusów. #-o

Jeśli opróżnisz kosz to powinno być juz czysto, ale przeskanuj dla pewności ponownie

Kosz jest opróżniony. Kaspersky pokazuje masę trupich czaszek, w katalogu C:\Recycled trojany i inne badziewie.

Co to znaczy " Object is locked". Co z tego raportu wynika, są wirusy czy nie? :frowning:

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 8:37 został dopisany post przez FunkyJB

Mam jeszcze zamiast tapety biały ekran jak prześcieradło i nie mogę tego zmienić :frowning:

Pokaz nowy log na forum

Czy chodzi o nowy log z Kasperskiego ?

Tak, jeśli mówisz że w katalogu C:\Recycled są wirusy, to chciałbym je zobaczyć i poradzić jak je usunąć

Mam najnowszy lod z Kaspra

http://up.wklej.org/download.php?id=a4b … fc9ca1d6b1

W poprzednim raporcie z Kaspra było 13 wirusów i 24 zainfekowanych obiektów. Po Twojej poradzie aby oczyścić kosz i wyłączyć i włączyć przywracanie systemu na wszystkich dyskach -

w nowym logu z Kasperskiego nie ma już wirusów. Wynika z tego że ten manewr z koszem i przywracaniem systemu usuwa wirusy? :slight_smile:

W raporcie są nazwy zainfekowanych plików, a przy nich adnotacja OBJECT IS LOCKED oraz POMINIĘTY. Co to znaczy? :slight_smile:

Proszę o odpowiedź. Pomoże to mi i tym wszystkim userom, którzy czytają posty poszerzyć swoją nikłą wiedzę.

Dzięki za pomoc!

To znaczy że nie ma w tych plikach wirusów

Mam jeszcze zamiast tapety biały ekran jak prześcieradło i nie mogę tego zmienić . Wiesz jak to naprawić czy założyć nowy temat. Jeśli tak to w którym dziale? :frowning:

W dziele problemy załuż nowy temat, bo ja ci nie pomoge

Dzięki jeszcze raz za pomoc. :smiley:

A może masz jakiś prostszy sposób na stawianie systemu na nogi, żeby nie przechodzić tej całej procedury z usuwaniem syfu.? Mam na myśli jakieś obrazy dysku.

Silent Runners http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=36654 pokaż log

:slight_smile:

log z Silent Runners:

http://up.wklej.org/download.php?id=2a8 … d641f0b199

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 15:03 został dopisany post przez FunkyJB

Leon zobacz tego loga. Andzrzej :frowning:

Masz

Start >> uruchom >> gpedit.msc

Zasady grupy >> Konfiguracja użytkownika >> szablony administracyjne >> pulpit >> active desktop >> tapeta pulpitu active desktop >> właściwości >> tam wpisz adres do tapety

oczywiście wcześniej sprawdź czy tam znajduje się plik tapety

tapety systemowe znajdują się w folderze

:slight_smile:

Nie działa ten manewr. Zrobiłem jak mówiłeś, wpisałem ścieżkę dostępu do obrazka. Wcześniej obejrzałem te obrazki w katalogu C:\WINDOWS\Web\Wallpaper i nic.

Jest tak, że moją starą tapetę (wyspa na oceanie) przykrywa biała ściana. Kiedy zamykam system to wtedy na sekundę wcześniej znika to białe tło i ukazuje mi się pod spodem moja właściwa tapeta - wyspa na oceanie. :frowning:

może spróbuj wyłączyć active desktop

Start >> uruchom >> gpedit.msc

pokombinuj coś

Dałeś mi wspaniałą radę i znalazłem przyczynę białego ekranu. A było nią wyświetlanie pustej strony sieci Web na ekranie.

.A może masz jakiś prostszy sposób na stawianie systemu na nogi, żeby nie przechodzić tej całej procedury z usuwaniem syfu.? Mam na myśli jakieś obrazy dysku.

Pozdrawiam, i to chyba już koniec