Mały CMS

Witam. Proszę powiedzcie jakiego CMS’a użyć który bierze mało z bazy MySQL. Chodzi mi o to aby były:

-Dodawanie linków do menu a automatycznie znimi nowej podstrony

-Dodawanie Artykułów

-Dodawanie Newsów

-Dodawanie Obrazów

-Dodawanie Plików do downloadu

-I żeby się dało w dodawaniu LINKU do menu strony wybrać jaki ma byc typ tej strony, np. Artykuły, newsy, itp.

Jak najmniej bajerów, bez forum bez rejestracji itp. Dziękuję. :slight_smile:

Witam!

Wydaję mi się że WordPress jest dosyć “lekki”.

Download i galerie to on chyba nie posiada ale może gdzieś bedą jakies wtyczki do niego :wink:

php-fusion / extreme-fusion :wink:

piotrekplay. Własnie php fusion żre jak nie wiem co, i jest tam forum i reg, CZYTAJ DOKŁADIEJ to ci piszę.

Jportal, a jak nie możesz sam napisać takiego CMS.

Teraz wszyscy rzucili się na joomla - duży CMS z możliwoscia wyłączania/usuwania modułów. Coś w stylu phpBB by Przemo :wink:

Bardzo bym chciał robić strony w PHP i MySQL. Podpowiedzcie mi którą książkę najlepiej kupić aby się w łatwy sposób tego nauczyć.

Polecam “PHP i MySQL Tworzenie stron WWW Vademecum Profesjonalisty” Wydanie trzecie wydawnictwa Helion.

a nie znasz może jakiejś tańszej książki. Bo to trochę dużo. Proszę powiedz o jakiejś dobre a tańszej

Droga jest ale po niej nie musisz już niczego o PHP i MySQLu kupować. Nie znam dobrych a tańszych pozycji.

Zawsze możesz uczyć się z kursów on-line. Wystarczy wpisac google.

Najlepiej się uczyć w praktyce, a jak się czegoś nie wie, to szukać w manualach, w ostateczności pytać po “fachowych” forach. No i skakać na głęboką wodę, stawiać sobie wyzwania :mrgreen:

Wiem że w internecie jest dużo kursów, ale ja nie potrafię ich zrozumieć. Po prostu nie jestem aż tak mądry, i dlatego potrzebuję dobrej zrozumiałej książki.

Przejdź się do empiku i tam będziesz miał duży wybór, a jak masz daleko empik zobacz na http://www.helion.pl.

od pewnego czasu używam Serendipity :slight_smile: Bardzo prosty i ładnie spolszczony. Oficjalna strona http://www.s9y.org a przykład działania masz w linku w moim profilu.

kupiłem Vademecum proffesionalisty wydanie trzecie, i uczę się. Mam tylko jedno pytanko. Czy ja muszę uczyć się wszystkiego na pamięć, bo tam jest 1 rodział i w nim jest około 30 różnych podrozdziałów i każdy jest o czym innym.I czytając to nie da się wszystkiego zapamiętać. Przerobiłem już rozdział 1 i wiem co to stała, zmienna, operator bo to najważniejsze. Teraz biorę się za odczyt i zapis do pliku, i wydaje mi się to łatwiejszy, a wy myślicie że to łatwiejsze??

Ja tego typu książki czytam od deski do deski ale nie uczę się na pamięć :slight_smile: Mam dzięki temu rozeznanie jakimi narzędziami dysponuję i uzywam książki jako podręcznika i poradnika.

to ja mam taki problem - chce zrobić stronę i tu sa schody - Baza danych MySQL: nie to jest plan hostingowy yoyo.pl i nie wiem co mi “ruszy” http://www.yoyo.pl/plany-hostingowe/ tu jest wiecej napisane - mam wersje Ligth. Dziekuje za odpowiedz

duffee przecież to zależy od Ciebie,

gdzie będziesz przechowywać dane.

Takie życie programisty - sam musisz sobie kreślić ścieżki 8)