Mały modding dysku twardego

Chciałbym wymienić górką blaszkę która zasłanie talerze na plexiglas . Jak to zrobić by nie uszkodzić dysku ?

Nie da się wymienić górnej blaszki bo w środku dysku jest próżnia i nie ma tam powietrza.

Musisz poczekac, aż jakieś firmy na to wpadną!No i jak już wpadną to trochę za to zapłacic!Z dyskiem nawet nie próbuj, bo go uszkodzisz :slight_smile:

No chyba tam próżni nie ma, ale czyste powietrze jak najbardziej.

Daruj sobie takie zabawy, co prawda widziałem maniaków którzy odpalali dyski bez obudowy ale jest to głupi pomysł. Wystarczy że malutka drobinka brudu znajdzie się na talerzu i robi się nieciekawie…

Oj różne rzeczy już ludzie z dyskami robili http://pl.youtube.com/watch?v=xHwwsInKJ1M :stuck_out_tongue:

tylko ja się pytałem JAK to zrobić by nie uszkodzić dysku . Wiem że to duże zagrożenie dla niego . Chciałem wiedzieć jak wyczyścić pexię i jak zrobić by dysk nie ubrudził się w środku co spowoduje zniszczenie .

Nie do zrobienia w domowych warunkach to jest.

W przypadku braku sterylnego pomieszczenia, a taki raczej nie jest Twój pokój :slight_smile: to możesz się pożegnać ze wspaniałym planem “małego” moddingu hdd.

Jeżeli chcesz cos takiego zrobić z dyskiem na którym masz system to tego bym nie robił.Jednak ja kupiłem sobie 40GB.Najlepszy Maxtor bo kołnierz wychodzi ponad talerze.I zamontowałem sobie plexi.Oczywiście dysk tylko do przetrzymywania muzyki.Wygląda super z diodami czerwonymi.Teraz zostało mi tylko umieścić go w najwyższej zatoce w obudowie(tam gdzie cd) i wyciąć okienki w górnej pokrywie obudowy.