Mały porblem ze słuchawkami

(Adam Grela) #1

Witam

mam słuchawki Philips SHP8900 a problem jest taki że moja karta dzwiękowa(Xonar) nie potrafi wycisnąć z nich full mocy . Dźwięk jest wysokiej jakości ale praktycznie bez basu . I tu mam pytanie . Czy opłaca się kupić wzmacniacz słuchawkowy czy wymienić te słuchawki na inne ? Bardziej przyjazne dla kompa . Słyszałem te słuchawki u kolegi na wzmacniaczy yamahy za ok 2000zł i grały pięknie w porównaniu z moją kartą (chodzi mi o dynamike). Co polecacie ? Jaki wzmacniacz lub jakie słuchawki?

(Viliae) #2

Witam

Po pierwsze sprawdź w sterownikach karty jak są rozpoznawane te słuchawki, zakładam że podłączyłeś je do karty dźwiękowej, a nie do panelu przedniego z wyściem słuchawkowym. Kiedy będziesz na zakładce na której są pokazane wejścia/wyjścia audio port do którego masz podłączone słuchawki powinien być ustawiony jako wyjście liniowe (wtedy będzie podawany pełen sygnał, a nie np tylko na głośniki przednie), a ustawienie ogólne powinno być na słuchawki lub na dźwięk dwukanałowy (2CH głośnik, 2 kanały, 2 chanel lub podobnie - nie mam tej karty)

(Adalbert) #3

A na mp3rójce jakiejś porządniejszej dźwięk jest w porządku?

(Agatonster) #4

nobody007 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.