Mały problem z internetem

Witam, otóż mam mały problem po dzisiejszej przeprowadzce, problem jest następujący:

Za ścianą w 3 pokoju mam gościa biuro, i on tam udostępnia mi wifi z hasłem, w 3 i 2 pokoju wifi jest ładnie max zasięg, natomiast w 1 pokoju jest tylko jedna kreska i w ogóle prędkość internetu jest tam tak niska, że co chwile się rozłącza…Komputer stoi zaraz za ścianą od 2 pokoju gdzie są max kreski…

Teraz pytanie, czy mam się wiercić od gościa żeby kabel pociągnąć czy jakiś wzmacniacz czy coś? Proszę o rady.

Pozdrawiam

(Wi-Fi w pokojach sprawdzane laptopem, dramatycznie zasięg spada za ściąną w 1 pokoju :?

A w 1 pokoju niestety komputer musi tam byc, także zmiana miejsca nie gra roli)

z tego co rozumiem posiadasz w komputerze kartę wi-fi jeżeli masz możliwość podłączenia antenki zewnętrznej to bym proponował kupić inną mocniejsza i wymienił ja zrobiłem tak przy ruterze i zasięg teraz mam ok 120 do okola

Tzn, mam iść do gościa do biura, spytać się czy mógłbym dokupić antenkę do routera, kupuję i wkręcam zamiast tej malutkiej? Czy jak?

dokładnie zmienić antenkę w ruterze na mocniejsza 7dbi ja taką mam już od dawna i jest spoko.

ub jak masz możliwość to przykręcić ja u siebie przy komputerze do karty wi-fi, jeżeli nie masz takiej możliwości to do rutera ja przykręcić

to rozwiązanie powinno pomóc.