Mały problem z wyświetlaniem grafiki

Chciałbym na stronie zrobić takie coś:

umieścić parę miniatur jakiś zdjęć i po kliknięciu na tą miniaturę ma mi się otworzyć te zdjęcie w nowym oknie i ma być powiększone jak to zrobić?

Próbowałem takie coś:

nazwa_pliku.gif

wszystko było by ok tylko że przeglądarka kod traktuje jako adres www.

No i i good, ponieważ miniatura jest linkiem do otworzenia nowej strony z powiekszeniem zdjęcia.

:x-mas:

No nie do końca oto mi chodzi te dwa pliki graficzne (miniaturę i dużą grafikę)mam zapisaną na dysku i chce żeby ona się ładowała właśnie z dysku a nie z sieci.

A Twój komputer jest serwerem na którym została umieszczona owa strona ??

A gdzie masz plik HTML zapisany, czy masz stałe IP i Twój komp robi za serwer dla Twoich stron??

:x-mas:

Nie komp nie robi za serwer połączenie z netem jest stałe Lan (osiedlowy)

Więc napisz co chcesz zrobić ze swoimi stronami.

Jeśłi masz strony na serwerze to i pliki z grafiką również tam mają być i by działało, jak pisałeś wyżej, to też wpis tagów musi być jak podałem.

:x-mas:

http://www.marioskarpa.republika.pl/index2case.html

o takie odnośniki chodzi ? niemam zadnych miniaturek porobionych ino orginalna wielkośc została zmniejszona do wymiarów jakie mi odpowiadały, po kliknieci odpalaja sie orginalne wymiary zdjecia w nowym oknie :slight_smile: oczywiście zdjęcia na serwerze ftp :slight_smile:

Jescze raz po kolei:mam plik rs.jpeg zapisany na dysku(to jest miniatura) mam także drugi aa.jpeg także zapisany na dysku(to jest właśnie odpowiednik tej miniatury czyli jest powiększony).No i chodzi oto że jak się kliknie na tej miniaturze ma się otworzyć ten duży.Te pliki mają rozszerzenie jpeg a powinny mieć html ale jeśli się zmienie na html to jest strasznie kiepska jakość .

Wyjaśnij mi dlaczego powinny mieć rozserzenie html :? :? :?

to dlaczego składnia polecenia wygląda tak:

jakiplik.gif

ta skąłdnia jest zła :stuck_out_tongue: troche podstawy Wam legły :stuck_out_tongue:

Vtuner_mini.jpg

a o - " zapomnielli :stuck_out_tongue:

Ja nie mogę ale dałem ciała głupi błąd :oops: dzięki wszystkim za pomoc