Mały rozmiar, coś niesamowitego

(velover) #1

Być może już to znacie, ale jestem ciekawy co o tym myślicie, chodzi mi o 2 programy, pierwszy z nich ma rozmiar 96 kb, a grafiką przypomina dooma3. Drugi program to demonstracja, ciekawa do obejrzenia a zajmuje tylko 177 kb

linki:

http://www.theprodukkt.com/downloads/fr-041_debris.zip

http://kk.kema.at/files/kkrieger-beta.zip

Mi osobiście bardzo się to podoba, uważam że 3dMarki powinno się robić na takiej zasadzie, aby szybko przetestować komputer bez ściągania 600 MB

(dragonn) #2

dobre :smiley: , to debris nawet fajnie wygląda :smiley: .

(PaPuX) #3

3D Mark może mieć parę kilobajtów ale czy chciałbyś czekać ze 2 dni na wygenerowanie i kompilacje takiej grafiki generowanej bezpośrednio w CPU i GPU?? a i tak nie wiadomo czy starczyło by ci pamięci.

A tak tekstury są gotowe, nie trzeba generować wystarczy wrzucić do pamięci i załadowany zostaje w kilka sekund.

(Johny) #4

Właśnie w takim 3D Marku są tysiące tekstur i to one najwięcej zajmują,sam kod to nawet kilka megabajtów,ale potrzebuje on dodatków.

(velover) #5

?? 2 dni mi nie chodziło o to żeby 3dMark zajmowal 2 kb tylko okolo 10mb

A debris włącza ci się 2 dni? Sorry mój błąd zapomniałem dodać, że to ma wysokie wymagania.

Tysiące tekstur? Facet ty chyba nie wiesz co gadasz w 590 MB nie zmieszczą się tysiące tekstur.

Dobra są ludzie którzy wolą ściągać coś przez 2 godziny i są tacy co wolą ściągać coś co w takim samym stopniu może przetestować kompa w 3sekundy

(Johny) #6

A liczysz takie rzeczy jak kompresja ?,to samo jest z grami,które zajmują nawet po 5 GB,zresztą weż sobie przypomnij pierwszego Tomb Raidera i porównaj jakość grafiki z obecnym,zwróć uwagę,jak długo najnowsze gry się instalują,większa część plików to tekstury,obiekty i programy shaderów+biblioteki środowisk programistycznych,chodzi o małe tekstury,z których potem grafika jest lepiona,a nie liczona od podstaw i działa na 1 lub 2 GB ram

"2 dni mi nie chodziło o to żeby 3dMark zajmował 2 kb tylko około 10mb

A debris włącza ci się 2 dni? Sorry mój błąd zapomniałem dodać, że to ma wysokie wymagania."

Tutaj widać że chodzi o ram,niby zajmuje kilka kb,ale potrzebuje dużo pamięci,dane są liczone i umieszczane w pamięci i stąd tak mało zajmuje