Mały transfer między przesyłaniem plików przez WiFi

Witam

W stacjonarce mam kartę WiFi o prędkości 11Mbs. W laptopie mam kartę wbudowaną o prędkości 54M.

Gdy chcę coś przesłać ( gdy już między nimi ustanowię połączenie )

To transfer przesyłu danych jest bardzo niskich. Przez LAN pliki powiedzmy 4 GB lecą ok 4-5 minut … Przez WiFi leci to ok godziny :expressionless: … nigdy nie wytrwałem do końca bo nie chciałem przesadzać

Co jest winą tego ?

Jak to można zmienić ?

Niby karta w stacjonarce ma tylko 11M ale… 11 M to bardzo dużo jak na takie pliki…

ehh…

11Mbps czyli: 11x1024/8 to masz 1408KBps czyli niecałem półtora rzeczywistego mega…

więc się niedziw, że tak wolno idzie… ;}

moja rada:

na upartego to dokup sobie modół wifi na usb;}

Więc… ta karta 11M to lipa ? Rozumiem że przez nią tak wolno leci ? Czy czego to wina ?

Eee to przez Lan leci " dużo " szybciej…

Lan-Kabel więc wiesz przy kablu 100mb/s można osiągać prędkości.

Tyle że te 11MegaBitów jest w MegaBitach a transwer i wielkość plików najczęściej w MegaBajtach jak coś ;p

Jakbyś miał 54 tu i 54tu to by szybciej coś poszło, ale to i tak zależy od jakości połączenia, zakłóceń itp.

Zakłóceń nie ma… a jeśli chodzi…o jakość połączenia też jest dobra… bo to raptem metr… między lapem a blaszakiem… Czyli co… kupić USB 54 M ?

Chociaż z tego co licze to 54M … też nie opłacalne jeśli chodzi o przesył danych przez WiFi ;/

jak sobie połączysz komputery skrętką, to masz 100Mbps (mega-bitów-na-sekundę), do daje teoretyczny transfer 12,5MB/s (mega-bajtów-na-sekundę). w praktyce osiąga się około 8MB/s, czyli 4GB=4096MB przesyła się 512s=8,5minuty.

jak komputery połączysz WiFi 11Mbps, to masz teoretycznie 1,375MB/s, a w praktyce około 900kB/s, czyli prawie 10x wolniej.

jak użyjesz WiFi 54Mbps, to analogicznie licząc otrzymasz transfer teoretyczny 6,75MB/s, a praktyczny 4,5MB/s, czyli prawie połowę wolniej.

jeśli bardzo Ci zależy na transferze, to użyj kart przewodowych z gigabitowym ethernetem. ale o ile do desktopa można taką dokupić, to nie wiem czy któryś z interfejsów zewnętrznych laptopa (usb, pcmcia) będzie obsługiwał taką prędkość. ewentualnie może jeszcze firewire, ale nigdy tego nie używałem.

Aha czyli … rozumiem że zostaje tylko LAN.