Mały transfer w sieci lokalnej

Witam

Mam netbooka Acer Aspire 522 z wbudowaną kartą wi-fi w technologii 'n, router TL-WR941N oraz komputer stacjonarny gdzie jest karta tp-link tl-wn821n. Więc wszystko teoretycznie powinno śmigać 300Mb/s. Jak zawsze teoria mija się trochę z praktyką, bo ograniczenia na płycie dysku itp., ale transfer między dwoma kompami na poziomie maksymalnie 3MB/s czyli jakieś 24Mb/s to uważam za przesadę. Wszystko poustawiane na 'n więc o co chodzi ? Oba kompy w systemach Windows 7.

LoL, to normalne. Ja na swoim TP-Linku mam 4 Mb/s. Więcej się wyciągnąć nie da. Prawdopodobnie wąskim gardłem jest router. U mnie bez routera idzie o wieeeeeele szybciej.

Jest to bezpośrednie połączenie czy jeszcze przez router ? Być może router działa w trybie B albo G albo po prostu nie wydala

Jaka jest odległość między urządzeniami ? Może są jakieś zakłócenia ?

Wąskim gardłem nie jest dysk czy inne urządzenie z którego kopiuje się pliki np. pendrive ?

Router ustawiony jest na 300 Mbps działa w konfiguracji 11bgn mixed aczkolwiek brałem go na samo 'n i też był efekt taki sam. Przesył jest z kompa na komp przez router bez udziału pendrivów itp.

No więc tak , router ma teoretycznie 300Mb/s transferu ale z racji że on obsługuje dwa komputery to transfer dla jednej maszyny to 150Mb/s i to jest około 18MB/s . Ale podejrzewam że router nie wydala . ja nie prześlę przez swojego ovis linka więcej niż 3MB/s (po lanie ) . Spróbuj podpiąć komp do kompa bez routera , ale na 90% to router