Mały upgrade starego PC

Próbowałem zrobić update ( BIOS mam z 2003 a najnowszy jest z 2005 ), z tym że gy formatuję dyskietkę, zaznaczam utówrz dysk startowy MS-DOS i wrzucam awdflash orz plik z biosem, bootuje system z dyskietki a ten prosi włożenie innej, mówi iż włożony jest zły dysk etc. Test w orthosie chętnie bym zrobił ale po updacie biosu… Gdyby ktoś był łaskaw podać link do ściągniecie jakieś sprawdzonej dyskietki startowej np. Win98 to byłbym wdzięczny. I jeszcze jedno: jak długo trzeba testować CPU w orthosie na idle a ile a stress ?

Sformatuj dyskietkę pełnym trybem. Utwórz bliki bootujące za pomocą tego:

http://www.freepctech.net/files001/wbiosboot.exe a następnie wrzuć na niego bios i program.

Ja sądzę, że miarodajne sprawdzenie (osobiście wolę prime95 ;)) po update BIOSU i zwiększeniu FSB to około godziny - dwóch. W tym czasie temperatura nie powinna się podnieść ponad 70 *C (relatywnie stary bios pokaże inaczej bo inaczej pobiera temperaturę - na podstawce jest chłodniej o 8-9 *C jak mówiłem) - te procesory grzały się o wiele mocniej niż najnowsze i straszne im są dopiero 80*C i wyżej.

@ctr - okej, ale wyjaśnij mi po co jak działa stabilnie system?

BIOS update’owany, jutro podam wyniki testów :slight_smile: Mam jeszcze ostatnie pytanie dotyczące 7300GT. Poza tym, że trudno dostać wersję DDR3 to zauważyłem, że większość z nich jest na złączu PCI-Express. Rozumiem, że ja muszę szukać na AGP ? W sprawach hardware naprawdę jest ciemnym więc wolę się upewnić…

Tak, musisz szukać wersji AGP.

Poszukaj koniecznie wersji DDR3

Znalazłem trwało to 2 minuty : )

http://www.allegro.pl/item790514608_pal … ogrom.html

I wymień ten zasilacz.

Tak, musisz mieć AGP.

Powyżej to dobra karta - spokojnie ją podkręcisz na markowym zasilaczu. Sam mam identycznie wyglądającą od palita tylko z 2x większym radiatorem (2 slotowym) 7600GT i kręci się stabilnie na wyższym taktowaniu. Ważne byś tylko dostał ją teraz w odpowiedniej cenie bo wiele sępów licytuje dosłownie minuty przed. W ten sposób straciłem dwie 7600GT przegrywając o 2zł XD

Jak widzisz te karty wymagają dodatkowego zasilania molex albo 6pin PCI-E. To pierwsze to zwykł “zasilak” a drugi powinien być chociaż jeden w zasilaczu o standardzie ATX-2.o i wyżej bądź będziesz musiał użyć przejściówki.

Oczywiście po kupnie, potem podkręceniu i cpu i grafiki trzeba puścić smarka na na około 3-4 godziny.