Mam 1 DYSK SSD a widzę dysk 1 i dysk 2 (MBR)


(Deard242) #1

Witam, 

Mam w laptopie 1 dysk SSD, który ma 240 GB. Miałem na nim dwie partycje C i D. Teraz tą D chciałem scalić z C i nie mogę tego zrobić. W zarządzaniu dyskami pokazuje mi dysk 1 (MBR) - Partycja C (typ podstawowy) oraz oraz dysk 2 (MBR) 18,6 nieprzydzielona przestrzeń (typ logiczny). Jak mogę połączyć to w jedną partycję czyli dodać te 18,6 GB do partycji systemowej C dysk 1? 

Pracuję na Windows 10, posiadam program EASEUS Partition Master.


(Cedar) #2

Pokaż zrzut z programu EASEUS Partition Master.


(Deard242) #3

Proszę: http://snag.gy/cTPvP.jpg


(bachus) #4

To nie jest jakiś magiczny laptop z małym SSD na M.2? Ostatnio mi się trafiła taka Toshiba do naprawy koledze i siedział 20GB SSD dodatkowy.


(Deard242) #5

Nie, nie nic z tych rzeczy. To jest kupiony nowy dysk SSD dokładnie ten model: http://www.x-kom.pl/p/237894-dysk-ssd-kingston-240gb-25-sata-ssd-hyperx-savage-7mm.html 

Wcześnie siedział zwykły dysk 500 GB Hitachi ale poszedł do wymiany i przy stawianiu systemu się zagalopowałem i zamiast usunąć partycję to zostawiłem tak domyślnie. Chciałbym ją teraz zescalić z partycją systemową C. Bardzo mi na tym zależy.


(Cedar) #6

Pokaż zrzut z menedżera urządzeń z rozwiniętą gałęzią “Stacje dysków”

Przecież widać, że ten “Dysk 1” ma odpowiednią pojemność. Gdyby ten drugi “Dysk 2” był oddzielną partycją, to widoczna by ona była jako partycja w pierwszym dysku.

Też jestem za tego typu sytuacją bo widać czarno na białym, że ten lapek ma obecnie 2 fizyczne dyski.


(Deard242) #7

@Cedar, proszę oto screen: http://snag.gy/3yZJ6.jpg

 

Czyli generalnie nie mam się czym przejmować i dysk jest zainstalowany poprawnie (sam go po raz pierwszy w życiu wymieniałem), a te 18,6GB wolnej przestrzeni pochodzi od innego dysku? 

Jeśli ma to jakieś znaczenie jest to Acer Aspire (ultrabook). 


(Cedar) #8

Miał być menedżer urządzeń  a nie zarządzanie dyskami (to samo tylko troszkę wyżej) :wink:


(Deard242) #9

Mój błąd. Tutaj poprawny screen: http://snag.gy/cIK4B.jpg

Już sobie sam odpowiedziałem. Dzięki Panowie - mieliście racje. Nie sądziłem, że w tak małym i już starym komputerze były stosowane takie rozwiązania.


(Cedar) #10

Czyli jak widzisz, zrzuty ekranu potwierdziły nasze domysły w 100% :wink:


(bachus) #11

Też do końca nie wiem do czego on był/jest stosowany - może oprogramowanie zarządzające trzyma tam cache przeglądarek i podobnych. Windows też ma opcję “akceleracji” na dodatkowym szybszym nośniku, ale działa to dość miernie…