Mam adapter a laptop nie widzi hdd

Tak jak w temacie, mam ten adapter: http://www.allegro.pl/item743009077_przejsciowka_adapter_usb_ata_ide_2_5_3_5_box.html i laptop ThinkPad t60. Łącze adapter z dyskiem Seagate 40 Gb (model ST340014A) i laptop z xp. Po czym nic się nie dzieje, a dysk nawet się nie kreci. Proszę powiedzcie jak wiecie co jest grane, proszę jeśli według was to sterowniki to podajcie mi adres strony z której mogę je ściągnąć bo szukałem i nie mogłem ich znaleźć.

allegro chwilowo nie działa :wink: ale rozumiem że nie jest to sam adapter i że posiada on zasilacz??? bo własnie bez zasilania dysk się nawet nie zakręci :wink:

ale to jest adapter z zasilaczem i jest podłączony, ale jak mają byc zworki?

mam taki sam adapterek, tylko z wtykiem na dyski 3,5"

ustawiasz zworkę na “master” dokładnie tak jak napisano w aukcji

podłączasz zasilacz do dysku i dysk już się kręci… !!

podłączasz wtyk adaptera do dysku i usb do kompa - nie są potrzebne sterowniki do tego.

system wykrywa dysk jak np. pendriva, albo dysk przenośny i działa…

Dysk powinien się kręcić przy samym podłączeniu zasilania, nawet jak nie jest podpięty do kompa ani do adaptera. Jeśli się nie kręci to na nic się zda grzebanie w zworkach. W moim adapterze wtyczka bardzo ciasno wchodziła w gniazdo dysku - może i u ciebie coś nie styka?

to było to samo co opisał skrzek, na chama wbiłem wtyczkę w kontakt młotkiem, :lol:

tym samym dysk zaczął się kręcić, ale nie widać go w mój komputer, ani nic się dzieje