Mam bardzo skomplikowany problem z Sagem-em

Mam bardzo skomplikowany problem z Sagem-em używam widowsa Xp. na początku podłączyłem kabel z dołączoną wtyczką podczerwieni (USBA to IRDA) następnie windows Xp wszystko pomyślnie zainstalował wzystko chodziło i przenosiło mi wszystkie zdjęcia z komurki (Sagem myX5-2) ale chciał późnie bym doinstalował mu jakiś sterownik tak też zrobiłem i po chwili rozpętało się piekło komputer wykrywa nowe urządzenie (IRDA) i mówi że wszystko jet ok ale tak nie jest nie moge już przesyłać obrazków :frowning: jeśli ktoś się na tym zna to bym prosił o pomoc na jakie kolwiek zapytania postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.

Jeżeli stało się to po zainstalowaniu nowych sterów, to je poprostu odinstaluj i wszystko powinno grać :smiley:

poprostu odinstaluj wszystko zainstaluj jeszcze raz a jesli to nie pomoze zrób przywracanie systemu do tego momentu gdzie wszystko chodziło oki

Dobrze kombinujcie nawet to nie pomogło do tego zrobiłem dla pewności dodatkowo zainstalowałem ponownie windowsa Xp odinstalowałem wszystkie wszedłem w Menadżer urządzeń usunełem wszystkie USB z myślą że program sam wszystko zainstaluje poprawnie ale zainstalował ale program dalej nie łapie jedynie wie że jest na chwile podłączona komurka (Sagem) a nie chce mi się kompa formatować już wole się was zapytać co zrobić moge zrobić wszystko byle z zamierzonym celem uruchomienia przenoszenia plików graficznych

A spróbowałeś cofnąć system?? Cofnij do dnia czorajszego :?

tak też zrobiłem i nic nie pomogło może jest gdzieś wina ustawień ale nie mam pojęcia gdzie aż tak dobrze się nie znam

Spróbuj kompa na chwile wyłączyć, czasami to pomaga. Przy wyłączeniu wyjmij z USB irde, potem jak go już włączysz zainstaluj od nowa te poprawne stery :slight_smile:

oto chodzi że on sam je na początku zainstalował ja nic pzy tym nie ruszałem na początku tylko dałem jakiś program do instalacjii sam niewiem oco mu tam chodziło i koniec nie chodzi ale ok tylko napisz czy mam odinstalować wszystko w Menadżer urządzeń a potem go wyłączyć na jakiś okres czasu i włączyć czy to tak ma wyglądać :stuck_out_tongue: jak tak too zabieram się do roboty :wink:

Odinstaluj wszystko co było związane z irdą, wyłącz kompa na jakieś 5min. (powinno starczyć) Przy wyłączaniu odłącz irdę, jak kompa załączysz ponownie poczekaj aż się wszystko właduje (czyt. cały autostart) i podłącz irde, poczekaj chwile, jeżeli włączy się kreator dodawania nowego sprzętu to sprawa wygrana :wink:

Jak kupowałeś irdę to nie dostałeś płytki ze sterami?? :? Ja jak kupowałem to dostałem. Jeżeli dostałeś to zainstaluj stery z płytki i wtedy musi chodzić :smiley:

Tak zrobiłem ale dalej nie czyta zaraz potym wszystko instaluje potem jeszcze to pokazuje http://img107.imageshack.us/my.php?image=pulpit1bw.jpg a potem po zainstalowniu już onic nie woła mówi ze wszystko jest ok ale przesłać obrazka dalej nie idze i tak owszem dostałem płytę do zinstalownia ale nawet ona nie pomagahttp://img261.imageshack.us/my.php?image=dsc072454km.jpg czy coś jeszcze moge pokazać pomużcie proszę.

Qrcze, może jest walnięte użądzenie :? Skorzystaj z innego kompa, sprawdź czy u kogoś innego będzie działać, jeżeli nie to idź z reklamacją. Jest jeszcze jedna możliwość (jeżeli wcześniej jej nie robiłeś) spróbuj własnoręcznie zainstalować stery, nie czekaj aż komp się obudzi :smiley:

Tylko powiec jak to zrobić Bo win Xp ma to do siebie że on żądzi a mnie nie daje dojść do żadnych żeczy spróbóje jeszcze coś załączyć do tego niedługo proces tej instalacjii ale naprawde wcześnie wystarczyło tylko kabelek ten podłączyć z Irdą a program wszystko sam zrobił przesłał mi nawet jedno zdjęcia z komurki po zainstalowaniu tego diabelstwa zaraz coś mu się pomieszało nie wiem może gdzieć coś nie jest włączone po prostu nie wiem

Ja też mam xp i kiedy kupowałem irde też miałem problem, bo mi w ogóle nie działała, kreator dodawania nowych użądzeń niby coś instalował, ale to nie działało. Tak dla sprawdzenia włożyłem płytke irdy i zajżałem co tam jest, są tam stery pod rózne systemy, musisz wejść w płytkę i zainstalować stery na swój system. Zrób to własnoręcznie, bo ten kreator coś przy irdeach szwankuje :smiley:

Chcąc przesłać obrazek wyskakuje mi że (znaleziono nowy sprzęt SAGEM) następnie prosi o instalowaniehttp://img107.imageshack.us/my.php?image=pulpit1bw.jpg daje by zainstalował z tego małego krążka czyli zaawansowane po zainstalowaniu zakańczam i wyskakuje mi na dole że zainstalowano i jest gotowy do działania ale potem nic nie robi więc wchodze w ustawienia http://img163.imageshack.us/img163/9425/pulpit7uu.jpg może ktoś wie gdzie jest problem bardzo prosze o pomoc.

Zrobiłeś tak jak mówiłem?? Zainstaluj stery bezpośrednio z płyty, własnoręcznie nie przez krator :evil:

tak tak zrobiłem

Złączono Posta : 05.07.2005 (Wto) 22:40

a teraz nawet prubując przesłać z koma zdjęcie na kompa to piesze na komie(nie można wysłać obrazka) na kompie nawet nic się nie dzieje już nawet nie daje znaku życia że co kolwiek chciano przesłać na kompa wiesz może co dalej

spróbuj wylączyć i wlączyć telefon czasami tak się dzieje że irda nie chce działać jak nie pomoże to idż do kumpla co ma kompa z irdą i sprawdź telefon

Co do komy to ja w swoim sagemie (myx-6) też takie coś miałem, musisz odczekać chwile, za dużo prób, po jakimś czasie samo się naprawi. Nie wiem dla czego tak jest chyba jakieś przeciążenie irdy w komie. Co do kompa to już nie wiem, wszystko powinno działać !!

ok dzięki jutro tak zrobie ale nie wiem czy da rade do reklamacji bo Irde kupiłem prawie rok temu ale zobacze co da się zrobić będe wszystko robił aby to poszło

Złączono Posta : 05.07.2005 (Wto) 23:07

wyłączyłem włączyłem i nicjutro pujdę do kolegi i zobacze co ia jak porównam wszystkie ustawienia to gdzieś musi być :smiley: