Mam do wyboru dwie karty graficzne

Proszę o poradę, która z tych dwóch kart będzie lepsza:

PALIT GeForce 7300GT 512MB DDR2 / 128bit TV / DVI AGP Super (3,0ns) (400 / 700)

PALIT GeForce 7300GT 256MB DDR3 / 128bit TV / DVI AGP (Sonic) (2ns) (400 / 1000)

Komputer jest stary, moja obecna karta graficzna to gf mx 440, płyta główna: asrock p4i65g, pamięci mam na razie 512mb-będzie 1gb, procesor to celeron 2.4.

Pewnie nie wykorzystam w pełni możliwości tych kart, ale wymiana komputera nie wchodzi w grę, natomiast chciałabym go trochę ,podrasować’’, szczególnie jeśli chodzi o granie w nowsze gry.

Pozdrawiam.

Jeśli masz do wyboru pomiędzy tymi 2 kartami to bierz z DDR3.

A jaki fundusz przeznaczony na ten cel?

Fundusz-do 200 zł.

DDR3 kosztuje 200 zł, DDR2 jest o 17 zł tańsza, więc cena nie gra tu większej roli.

Spośród tych dwóch zdecydowanie lepsza jest ta:

Tu się nie ma co zastanawiać jeżeli chodzi o te dwie karty bo te 512 DDR2 goowno ci dają. Bierz tą z DDR3.

No to w takiej cenie to tylko

przy tym procku nie zauważysz różnicy między obiema kartami…

ale lepiej brać ddr3 bo potem nie będzie problemu ze sprzedażą :wink: (ddr2 teraz nikt nie bierze więc np za rok ta sytuacja się nie zmieni :wink: )

No tak karta się nie rozwinie przy tym procku … ale jak radzą bierz DDR3.

Posiadam GeFroce`a 7300GT Sonic DDR3 256MB i powiem tak- lepszej karty na AGPx8 nie znajdziesz, nie dość że kręci się z 400/1000 do 600/1550 to jeszcze pozwala na granie w nowsze tytuły. Bierz DDR3, nie będziesz żałował. Proponuje zmienić sobie procka z czasem, bo nie pozwoli wycisnąć z karty wszystkiego. Celerony zaniżają też taktowanie pamięci na płycie głównej.

x1950xt…

crysisa na tym nie odpalisz…

:x

blackedeyed , oczywiście w budżecie do 200zł jest lepsza grafa od tego 7300gt… to gf6800GT/ultra

a to co napisałeś o celeronie i pamięciach to bzdura…

miałem kiedyś celka (mam dalej ale bez rdzenia i pinów :smiley: ) i on nie zaniżał pamięci…

on zaniża tylko wydajność w grach bo 7300gt na celku w 3dmark03 ma 7000pkt a na athlonie już 10000pkt…

Radeon HD3850 jest najlepszy na AGPx8.

fakt, ale i tak kosztuje tyle co 8800gt albo drożej :stuck_out_tongue:

Stówke taniej :mrgreen:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=S … 50+512+AGP

ale kto normalny kupuje tą kartę?

HD3850 na AGP? nie ma sensu inwestować w tak starego kompa. Lepiej odkładać na nowy albo jak już to coś klasy 7300-7600.

właśnie to mnie zastanawia :!: :?: :mrgreen:

O ile pamiętam panowie, to temat był inny i nie wchodził na karty firmy ATI. Z tych dwóch kart GeForce 7300GT Sonic.

Ależ się dyskusja rozwinęła na temat kart!

Radeony, o których pisaliście są droższe niż 200 zł, które sobie założyłam :slight_smile:

GeForce 7300 gt DDR3 kupiona. Niestety, nie mogłam jej jeszcze wypróbować, bo nie mam do czego podłączyć dodatkowego zasilania :frowning: .

Bardzo dziękuję wszystkim za rady :smiley:

Całkiem nie zły wybór do gier na low i 800x600 Starczy :wink: