Mam dobry sprzet a mało Fps w grach.Czy to przez Viste?

Witam niedawno kupiłem nowego kompa:

Core 2 Quad Q6600 2,4 Ghz

Ocz 2x 2048 Ram

Zotac 9800 gtx amp edition(512Mb)

Dysk Samsung 500 Gb

Zasilacz Chieftec 550 W

Płyta Głowna Asus 650 i

Windows Vista Home Premium 64 bit

Problem jest następujący.Gdy odpalam Test Drive Unlimited wszystko jest wporzątku natomiast w grach takich jak Gothic osiagam 30 Fps na maksymalnych detalach ale sa spadki nawet ponizej 10 fps.O Crysis nie wspomne na maksymalnych osiagam niecale 10 fps czasami wyskakuje bład ze brakuje pamieci :open_mouth: mam 4 Gb.Myślałem że z takim sprzetem odpale wszystko jednak sie chyba myliłem.Czy problem tkwi w sprzęcie czy moze w Viscie.Wydaje mi sie że Vista pozera mi za duzo Ram i jak odpalam Crysisa to pisze ze oddaje mu tylko od 700-1200 Ram .Mam Service Pack 1 oraz sterowniki do karty graficznej w wersji 7.15.11.7516.

Ja na twoim miejscu spróbował bym odpalić gry pod systemem 32 bitowym. Na VHP x64 zainstalowałeś sterowniki do grafiki??

Sterowniki były instalowane pod Viste 64.Sadzisz że na 32 bedzie działał dobrze Crysis i Gothic bez takich spadkow w Fps??

Wiesz architektura 64-bit’owa nie jest jeszcze za bardzo… rozpowszechniona i popularna. Gothic III zapewne też nie czuje się pod nią za dobrze i zapewne na 99% będzie lepiej chodził na 32-bit’ach.

Przy tym sprzęcie wszystko powinno “piknie” działać, bo nawet u mnie na Athlonie 4200+ AM2, 2x 1GB GoodRam 667 i Radeonie 1950 Pro - G3 na świeżo zainstalowanym systemie (Win XP 32-bit) chodzi bez większych zacinek z fps na poziomie 25-30.

Masz słaby sprzęt, chodzi o taktowanie Quada nie wiem czy dostarcza wystarczającej mocy przy standardowym taktowaniu tej karcie. Po drugie gry Gothic są zabugowane i zawsze będą cieły to tak z doświadczenia. Inne jak Crysis u mnie chodzą płynnie a mam E8200@3200 takie OC narazie wystarcza do wszystkiego. Zauważ, że masz prawie 1GHz mniej a Quady są ogólnie mniej wydajne w grach.

Teraz to ja już czegoś nie rozumiem.Uruchomiłem Crysisa Dałem na Wysokie detale i … 1-2 Fps w grze.Nie wiem co jest Grane może mi ktos pomuc jakos??

Namieszane w systemie…

Możesz troche jaśniej :smiley: byłbym wdzieczny jak byś mi wytlumaczyl co zrobic.

Tudno powiedzieć jak skaleczyłeś system, wróżką nie jestem tym bardziej na podstawie tych informacji. Mam te same sterowniki i u mnie śmiga więc spróbuj je przeinstalować.

Masz Viste 32 czy 64??

X64

No ale co może być Nie tak z systemem… komputer mam niecale 2 tygodnie.A masz Sp1??

Wgraj SP1. To pomaga w grach o ile mi wiadomo :wink: … ale pewny nie jestem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Przeciez napisałem że mam Sp1 i po jego instalacji gry mi chodzą gorzej :stuck_out_tongue: da sie go jakoś odinstalowac??

Ale najlepiej bedzie jak przesiąde sie na starego ale dobrego Xp.

U mnie crysis na VHP x64 działa dość nieźle… tylko, ze na moim laptopie crysis na max’a nie poleci… ale na średnich mam jakieś 25-30 FPS więc jest nieźle ale ja odpalam grę w wersji x64 :wink:

U mnie wszystko chodzi bajecznie, łącznie z takim Gothiciem 3 ;]

Sprzet jak w podpisie + stery nvidii 175.16 (czyli te same co Ty masz)

Ale na takim sprzęcie jak mam ja powinno wszystko na maksa hulać no nie??

W dniu 18.06.2008 , o godzinie 20:28 został dopisany post przez Inferno6

To ja już nie wiem co jest nie tak :frowning:

A co z DirectX? Jest prawidłowo zainstalowany? Jakie sterowniki od hardware’u instalowałeś w systemie? Być może powód jest prosty i banalny… Konflikt oprogramowania (sterowników, programów - ich zasobożerność) lub jakiś badziew vel. s******* konfiguracja systemu…

Sprawdzałeś osiągi w benchmarkach? 3DMark03, 06 Zobacz co tam będzie się działo.


W ostateczności:

Jeżeli masz ochotę i czas zreinstaluj Vistę. Potem doinstaluj jedynie stery od karty graficznej i spróbuj odpalić Crysis'a na wysokich detalach. Jeżeli nie pójdzie... Arch - coś jest nie tak, zainstaluj XP.

PS. Dużo osób pisze, jak u nich działają gry na Viscie itp… A może by tak zaprzestać off-top’u i jakoś pomóc koledze, a nie dołować stwierdzeniami:

RaGreen widze że ty jedynie potrafisz w czymś pomóc… Sprawdze w 3Dmarku 06 miałem reinstala Visty i Dogranego mam rownież Xp.W Crysisie na Wysokich jest ok natomiast problem jest w AA obojetnie jaki wlacze zaczyna Crysisa wieszać.O Gothicu dalej lepiej nie wspomninać bo to jest tragedia.Pc schodzi na psy :frowning: dlaczego nie kupiłem Xboxa 360??Bo myślałem że na takim sprzecie powinno wszystko chodzić i tu był mó błąd ;/

W dniu 20.06.2008 , o godzinie 20:35 został dopisany post przez Inferno6

Zapomniałem dodać że na Xp jest identycznie tez Scina.

ale w czym problem eh?:expressionless: daj kompa do informatyka i niech Ci zrobi reinstalke niech Ci wgra sterowniki i inne rzeczy.Jak to nie pomoże to musi coś być z sprzętem

Pozdro