Mam dobry sprzet a mało Fps w grach.Czy to przez Viste?

Skoro przy włączonym AA ścina i na Viście oraz XP znaczy, że coś jest nie tak. Niemożliwe raczej by w obu systemach brakowało sterowników.

Na jakiej rozdzielczości i na jakich detalach odpalasz Crysisa?

Przeszukując google.pl natrafiłem na to:

http://overclock.pl/Articles/ShowAll/Id/140,galaxy_geforce_9600_gt_cooler_master_-_szybki_test

a szczególnie obrazek prezentujący ilość FPS w Crysisie z 4-krotnym AA, w rozdzielczości 1280x1024 i z wysokimi detalami na sofcie v174.16:

http://overclock.pl/images/articles/content/twec/artykuly_2008/galaxy_gf9600gt_cm/wykresy/crysis11_vhi.png

Widać, że 9600GT jest gorsza od 8800GT o 3 FPS…


Nie wiem właściwie co o tym sądzić.

XP jest 32- czy 64- bitowy??

Mam tezę czy oby Vista 64 i XP 32 nie powodują konfliktów… (tonący brzytwy się chwyta).

Crysisa odpalam na Wysokich na rozdzielczosci 1680-1… iles dokladnie nie wiem

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 23:46 został dopisany post przez Inferno6

Btw W 3D Mark 06 mam troszke ponad 12000 punktow czy jest to dobry wynik jak na moj sprzet ??

@RaGreen.

Odpowiadałem jak MI chodzi na Viście x64 i na tych samych sterownikach. Jak uważasz to za dołowanie trudno ;]

@ Inferno6

Próbowałeś może sterowników innych niż te z nvidia.pl?

Przykładowo Omegi lub Xtreme-G. Mojemu znajomemu pomogło właśnie odinstalowanie Forceware i zainstalowanie Omeg.

Dodatkowo pobierz i zainstaluj pełen pakiet DirectX np stąd KLIK

To rozwiązało problemy jak miałem takowe z grafiką.

Spróbuj obu sposobów.

I jeszcze jedno, instalując sterowniki od innego wydawcy niż Nvidia nic nie tracisz ponieważ są to zazwyczaj przerobione (na lepsze) oficjalen sterowniki.

W dniu 24.06.2008 , o godzinie 0:11 został dopisany post przez Neth

Aha spoko. No to teraz już wszyscy wiedzą że 8800 GT to szrot. Polecam zobaczyć inne testy (pełno ich na necie) i zobaczyć jaka jest różnica między GF9600GT a 8800GT. Btw, tak wszyscy zawsze podają benchmarki. Wy gracie w benchmarki czy w gry?:slight_smile:

To że 9600 ma wyższy numerek seryjny nie oznacza że jest lepsze. To samo było kiedyś z GF 6800 a później 7300.

W dniu 24.06.2008 , o godzinie 0:24 został dopisany post przez Neth

A szczerza na dzień dzisiejszy zaufałbym ATI i tak pewnie zrobie po zakupie kolejnej karty :slight_smile:

Heh no fakt na tym sprzecie co masz powinno śmigać aż milo. Pierwsze co zrób to sterowniki dla plyty glównej, bo przeważnie tam jest problem. O czym dodatko świadczą blędy pamięci.

Poprubuje z tymi sterownikami za chwilke :stuck_out_tongue: Mój Zotac 9800 gtx w stresie ma czasami 84 stopni czy przypadkiem sie nie przegrzewa :D??

Ehh… a moze poprostu osobny kabel zasilania z karty nie jest podpiety ? bo 9600 potrzebuje zasilania osobnego .

Ehh… a może być czytał dokładnie, mam karte 9800 Gtx.

“Ehh… a może być czytał dokładnie, mam karte 9800 Gtx.”

Ehh… ona też wymaga dodatkowego zasilania :wink: .

Witam,

Z tego co piszesz jest całkiem możliwe że brakuje ci RAMu przez Vistę.

Vista jest największym ramorzercą z wszystkich systemów. Vista potrzebuje do pracy 300-400 RAMu. ( do tego ty masz coś pokręcone w systemie więc może i bierze więcej np. ok. 450-550 RAM ) Z tego co napisałeś masz service packa 1 i x64, jak już chcesz ta vistę to proponuję Vistę x32 bez SP.

ale proponuję Windowsa XP profesional sp.3.

Ja posiadam takiego kompa:

AMD Athlon 64 X2 4000+ Dual Core = 2,1 GHz kręcony na 2,33 GHz,

1 Gb Pamięci RAM DD2 800 MHz - problem jest tu taki że 384 Mb ramu zabiera mi HyperMemory z karty Graficznej no i jakieś 100 Mb system czyli zostaje - troszkę ponad 512 Mb. ( ale dokupie sobie jeszcze 1 Gb :smiley: )

Karta Graficzna ATI Radeon X1050 - 128 Mb + 384 Mb Hyper Memory czyli - 128-512 Mb, pixel/vertex shader - 2.0, Taktowanie GPU / Mem - 300 / 200 MHz ( pokręcony na 419 MHz / 233 MHz ).

I jest tak że na świeżutkim systemie XP Prof sp.3:

CRYSIS 800x600 - LOW Detail.

Minimalne FPS - 15 fps

Średnie FPS - 25 fps

Maxymalne FPS - 30 fps

Fotka:

Crysis.JPG

A w Call of Duty 4 MW - 640x480 - LOW Detail.

Minimalne FPS - 25 fps

Średnie - 40 fps

Maxymalne FPS - 120 fps

I tu jestem bardzo zdziwiony bo mam karte Grafiki za 40 zł a tu taka wydajnośc :smiley: :smiley:

Fotki:

1.bmp

2.bmp

3.bmp

Czym ty jesteś zdziwiony jak grasz na najmniejszych wymaganiach??? :wink: