Mam dostep do System Volume ale nie moge usunąć trojanow

Witam, jak w temacie , nod znalazl mi bardzo duzo trojanow, i nie moze ich usunac, nadałem sobie prawa do system volume gdzie one sie znajdują i nawet w trybie awaryjnym nie chce ich skasowac:/ Czy ktos wie jak sie pozbyc tego badziewia? Niewiem czy to przez te trojany ale czesto zawiesza mi sie explorer.exe , musze go wtedy kończyć w managerze zadan i opalac od nowa:/ co jest strasznie wkurzające:/ Proszę o pomoc, log z hijacka wygląda tak:

Wiesz co to jest?

Wyłączasz przywracanie systemu (Panel sterowania -> System -> Przywracanie systemu -> zaznaczasz „Wyłącz przywracanie systemu” ). > automatycznie opróźni się system volume.

W HJT zaznaczasz wpisy i klikasz na dole “Fix checked” :

Po zabiegach nowe logi z HiJacka oraz Silent Runners (zaznaczasz No i czekasz aż skończy pracować w tle). :slight_smile:

Prawdopodobnie oprogramowanie urządzenia HP.

Witam, JNJN ma racje - to soft HP, wywaliłem to co Joan pisał. Przywracanie systemu mam dawno wylaczone, ale folder bynajmniej sie nie opróżnił i zajmuje ok 650mb:/

Log z HJT:

LOG Z SILENTA:

Usuń Hijackiem te wpisy:

Przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP

Wejdź: Start -> uruchom -> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzebne przy autostarcie programy :slight_smile:

Usunąłem te sytuacje, one co jakis czas sa dodawane w logu :confused: Temat “optymalizacji” już przerabiałem obowiązkowo, wyczyściłem rejestr tym jv16, tylko dalej jest ten problem z trojanami w system volume i niemozliwoscia ich usunięcia. Sa tam m.in. ezula. ndtotnet itp , czytalem juz sporo topików jak je usuwac itd sciagalem szczepionki ale i one skanujac system nie znajdywaly ich:/ spybot i adaware tez ich nie znajdują tylko nod ktory nie moze ich wypierniczyć:/

Złączono Posta : 10.12.2006 (Nie) 21:45

Myslałem ze sie wyczyści dlatego tak napisalem ale program skanuje i sie zawiesza, sciaganalem jeszcze dwa inne progsy tego typu i mają one ten sam problem:/

Złączono Posta : 10.12.2006 (Nie) 22:15

Cudownie, bo przed chwilą wyskoczyła jakaś niebieska plansza na caly ekran coś tam bylo napisane o windowsie nie zdarzylem nawet przeczytac i sie sam zresetował :expressionless:

Złączono Posta : 10.12.2006 (Nie) 22:30

A oto te trojany i bezradnosc Noda:

0b38fbd0f4603355.jpg

db31f0c7592f025d.jpg

190856ce6bb2e130.jpg

Wyłącz na chwilkę przywracanie systemu, a wszystkie te pliki znikną z dysku:

Panel sterowania -> System -> Przywracanie systemu

Tam zaznacz opcję Turn off System Restore lub Turn off System Restore on all drives (Wyłącz przywracanie na wszystkich dyskach). Zatwierdzasz wszystkie zmiany.

Dzieki za radę ale zaznaczylem w poscie ze to robiłem już

Czy wyłączyłeś przywracanie na wszystkich dyskach? System masz na C:, natomiast pliki, które podałeś znajdują się na D: :slight_smile:

usunałem ręcznie zainfekowane pliki z system volume i ich juz nie wykrywa, ale dalej jest problem z explorerem.exe bo kiedy np. daje wlasciwosci tego wlasnie folderu (lub innego), albo probuje w niego wejsc to zazwyczaj sie zawiesza i musze go kończyć w menedżerze zadan:/ Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to coś siedzącego w rejestrze, tzn nic w nim nie wykrywa ale jak chce go wyczyscic jakim softem to nie moge tego zrobic bo skanuje i sie zawiesza:/ jakiś koncept ma ktoś mądry? :slight_smile:

Złączono Posta : 11.12.2006 (Pon) 14:46

Raz wyłączylem na wszystkich , raz na D

Uruchom Konsolę odzyskiwania CD i wpisz kolejno komendy:

A w razie gdyby występowały jakieś inne (gorsze) problemy po podmianie pliku na nowy, wpisz komendy:

spowoduje to powrócenie do starego pliku.

Proszę o lekturę poniższych tematów:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=66889

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

I zastosowanie ich w praktyce w Twoim poście:

Logi proszę wklejać w tagach quote. Powyższe już sformatowałem - następne proszę wklejać poprawnie.

Spoko, nie ma problemu!

Kiedy wpisuje komende

to mi wyswietla, ze System nie moze znalezc okreslonego pliku lub folderu , a kiedy komende

to “Nie mozna otworzyc pliku explorer.exe” :confused: Żadnej literówki na pewno nie zrobilem.

Odpal checkdiska, czyli:

Start -> uruchom -> cmd i wpisz: chkdsk c: /f /r

Proponuję -> Reinstalacja XP bez utraty danych

TO JUż MI SIę UDAłO ZROBIC, NATOMIAST

Spróbuj w takim razie taką komendą:

*expand X:\i386\explorer.ex_ c:\Windows*

Browar dla Ciebie, udało się, ale i tak dalej są zawieszki:/ Kurde tylko mi chyba ten rejestr zostaje , tylko jak go wyczyscic skoro soft do tego przeznaczony nie daje rady i sie zwiesza:/

Jeszcze raz powtórze: Proponuję -> Reinstalacja XP bez utraty danych

Poddaję się , format mi tylko został

:frowning:

temat mozna zamknac, thx za wszelkie rady.

pozdro