Mam dwa windowsy jak sie włancza kompa

(Genas) #1

jak włanczam kompa to wyskakuje za moge wybrac widowsa --pomocy--

(Monczkin) #2

Popraw tytuł na konkretny.

(Leon$) #3

Start >> Uruchom >> msconfig

zakładka Boot.ini >> sprawdź wszystkie ścieżki rozruchu

lub edycja pliku boot.ini

Start >> uruchom >> c:/boot.ini

usunąć nie potrzebny wpis

:slight_smile:

(truti) #4

No i ?? To wybierz i wciśnij Enter.

(De Niro) #5

ten sposób również jest dobry, ale jeżeli plik boot.ini ma atrybut tylko do odczytu, będą problemy zapisaniem pliku :wink:

(_Sylwan_) #6

czytaj ze zrozumieniem, jemu nie chodzi jak wybrać system tylko chodzi o to że go nie może wybrać :?

spróbuj polecenia bootcfg /add w konsoli odzyskiwania..

(truti) #7

Tak? W którym miejscu to napisał? Skąd wiesz, że nie może wybrać? Napisał, że mu wyskakuje wybór windowsa i tyle. W czym pomocy potrzebuje tego już nie dodał. Czy w usunięciu niepotrzebnego z listy? Pewnie tak ale jeżeli ma dwa działające systemy to może ma na myśli, żeby automatycznie wybierało domyślny. Nie napisał jakie systemy ma zainstalowane i czy istotnie ma drugi.

Dajecie mu odpowiedzi dobre btw:

Skąd wiecie, że będzie potrafił skonfigurować plik boot.ini?

ziom23 napisz o co ci chodzi konkretnie, z czym problem, co się stało, o co chodzi??

A najpierw zajrzyj na tą stronę. Z tego co się domyślają inni to odpowiedz masz tam. http://support.microsoft.com/kb/289022/pl

Mała podpowiedz: Pomiędzy /ID i # ma być spacja i wyglądać będzie tak: /ID #.

Jeżeli nie dasz rady tego zrobić to wklej tutaj plik boot.ini to ci go zrobię.

(o ile to jest ten problem)

(Genas) #8

truti to mój nr gg napisz wieczorem tak po20 ok nr gg 1483033 pozdro jeden system nie działa

(truti) #9

Sorki ale nie pomagam przez gg.

Od tego jest Forum DP. Zacząłeś tutaj to tutaj to skończmy.

(Komorowski) #10

Troche temat odświeże, mam taki sam problem i żeby usunąć ten niepotrzebny wpis wchodze w boot.ini, a tam:

bootcx5.jpg

Który wpis mam usunąć, podajcie mi dokładnie ten fragment, bo zwalić nic nie chce.

Dzieki

(truti) #11