Mam dylemat z pamięcią Ram

(Danek506) #1

Mój problem polega na tym że nie wiem czy należało by zainstalować dodatkową pamięć RAM o innej szybkości.

Mam Kingstone 1gb DDrII a chciałbym dokupic 2 gb tej samej firmy tylko o szybkości 800 mhz.

Proszę o pomoc

(Mrylec) #2

Jeżeli te ramy które masz obecnie w komputerze są o szybkości 667 MHz, to jeżeli włożysz te nowe, to będą one pracować z prędkością starych ramów. A jeżeli wyciągniesz te stare i włożysz nowe, to będą pracować z prędkością 800 MHz.

(Marcin Obala) #3

Hmmm z tego co kojarzę ze szkoły to chyba szybsza kość dostosowuje się do wolniejszej. Ale mogę się mylić. W takim wypadku kupienie szybszej kości nic nie da. Tzn. zwiększy Ci się ilość pamięci ale będzie pracowała z prędkością starej. Jak wyjmiesz starą to nowa będzie pracowała na 800 MHz.

(Danek506) #4

Aha, dzięki wam bardzo. Jeszcze mam jedno pytanie czy jest znaczącą różnica między tymi dwoma prędkościami pamięci tzn. 667 i 800 mhz ?

(Toffik325) #5

Aż takiej różnicy nie ma, ale jednak jest :stuck_out_tongue:

Ale w każdym razie: Nie dla widzimisia nazwali pamieci 667mhz - 1066mhz DDRII :wink: Mała różnica.

(Marcin Obala) #6

667 MHz to jest rzeczywiste 166 tylko że dane są przesyłane na obu zboczach dwa razy (chodzi o wykres sinusoidy). 1066 MHz to 266 MHz w rzeczywistości. To jest przy DDR2. Przy SDR dane przesyłane były na jednym zboczu jeden raz. Przy DDR1 na obu zboczach po jednym razie