Mam dylemat z pamięcią Ram

Mój problem polega na tym że nie wiem czy należało by zainstalować dodatkową pamięć RAM o innej szybkości.

Mam Kingstone 1gb DDrII a chciałbym dokupic 2 gb tej samej firmy tylko o szybkości 800 mhz.

Proszę o pomoc

Jeżeli te ramy które masz obecnie w komputerze są o szybkości 667 MHz, to jeżeli włożysz te nowe, to będą one pracować z prędkością starych ramów. A jeżeli wyciągniesz te stare i włożysz nowe, to będą pracować z prędkością 800 MHz.

Hmmm z tego co kojarzę ze szkoły to chyba szybsza kość dostosowuje się do wolniejszej. Ale mogę się mylić. W takim wypadku kupienie szybszej kości nic nie da. Tzn. zwiększy Ci się ilość pamięci ale będzie pracowała z prędkością starej. Jak wyjmiesz starą to nowa będzie pracowała na 800 MHz.

Aha, dzięki wam bardzo. Jeszcze mam jedno pytanie czy jest znaczącą różnica między tymi dwoma prędkościami pamięci tzn. 667 i 800 mhz ?

Aż takiej różnicy nie ma, ale jednak jest :stuck_out_tongue:

Ale w każdym razie: Nie dla widzimisia nazwali pamieci 667mhz - 1066mhz DDRII :wink: Mała różnica.

667 MHz to jest rzeczywiste 166 tylko że dane są przesyłane na obu zboczach dwa razy (chodzi o wykres sinusoidy). 1066 MHz to 266 MHz w rzeczywistości. To jest przy DDR2. Przy SDR dane przesyłane były na jednym zboczu jeden raz. Przy DDR1 na obu zboczach po jednym razie