Mam hd4650 sapphire 512ddr3 a co z cross fire?

Mam płyte dfi infinity 975 x g, która wspomaga cross fire, czy moge kupic jeszcze jedną taka karte i połączyc mostkiem??, i na czym ta funkcja polega??

Hej,

Tak możesz połączyć i powinno działać - zarówno karta graficzna, jak i płyta obsługują trybie CrossFire.

Najprościej - zastosowanie CrossFie lub SLI (w przypadku procesorów nVidii) zwiększa wydajność grafiki, gdyż nad obrazem nie pracuje jedna, a dwie - lub więcej - kart graficznych.

Dla poszerzenia wiedzy… :slight_smile:

:arrow: CrossFire - Wikipedia,

:arrow: CrossFire - NVIDIA w krzyżowym ogniu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

a jak je połączyc mostkiem??, bo tam wejscia nie ma

Hej,

Trochę mnie zdziwiło to pytanie - prędzej chciałem napisać, że przecież ta karta ma mostek, więc nie wiem skąd wątpliwość. Dla pewności jednak odwiedziłem stronę http://www.sapphiretech.com i co się okazało?? Że karta SAPPHIRE HD 4670 512MB na dobrą sprawę obejmuje 3 różniące się detalami modele:

:arrow: SAPPHIRE HD 4650 512MB GDDR3 PCI-E,

:arrow: SAPPHIRE HD 4650 512MB DDR2 PCI-E 1G Hyper Memory,

:arrow: SAPPHIRE HD 4650 512MB DDR2 PCI-E.

Co ciekawe tylko pierwsza z kart - jak wynika z załączonych screen’ów - posiada podłączenie mostka. Mimo to przy wszystkich modelach pisze, że obsługują CrossFireX - nie mam pojęcia jak to podłączyć - być może to pomyłka na stronie producenta i szablonowe wrzucanie opisów na stronę… Co prawda możliwe jest podłączenie dwóch kart poprzez specjalny kabel portami DVI, ale to dość stare już rozwiązanie i do tego obłożone sporymi ograniczeniami… Czy ktoś ma na to jakieś rozwiązanie??

Pozdrawiam,

Dimatheus

W niektórych seriach kart ATI takich jak 46xx, 45xx, 34xx nie jest wymagane łączenie kart za pomocą “tasiemki” aby działały w CF.

Hej,

Czyli to by wyjaśniało brak obecności podłączenia mostkowego… Ale czy w takim razie potrzebna jest jakaś odpowiednia płyta główna, która obsłuży CrossFireX bez mostka łączącego karty graficzne??

Pozdrawiam,

Dimatheus