Mam jeden system Xp a musze wybierac miedzy 2 ? jak usunać

Witam mam taki mały problem , mianowicie wczesniej robilem format 2 dysku twardego i chcialem zaisntalowac na tym 2 system operacyjny gdy sie instalowal to komp sie zawiesił i zresetowal ponieważ tamten dysk jest “chyba co nie co uszkodzony” i ponownie zacząłem instalacje . Doszlo do polowy i to samo :frowning: za 3 razem juz calekiem sie nie chcial odpalic mi komp . Bios wczytywał sie normalnie gdy miał zaczać wczytywas sie Windows to pojawilo sie to : Brak pliku NTLDR Nacisnij CRTL+ALT+DEl aby zresetowac komputer. … Ten problem tego pliku nadal mam ale tylko gdy podpinam ten 2 dysk . A na moim glówynym dysku jakims cudem sa “niby 2 systemy” a wiem ze nie instalowalem na innej pratycji na tym dysku ;/ . Jak usunąć ten 2system ? właśćiwie jego “zaczątek” bo i tak jego nie ma co najdziwiejsze… ???

Prosze o pomoc oraz o dokładny opis rozwiazania bo jestem jeszcze malo obeznany w tej dziedzinie ;/…

Oraz prosiłbym o to aby 2 problem odnosnie tego pliku tez ktos rozwinął w tym temacie. i rownież opisowo .

Czytałem na ten temat na roznych forach lecz malo rozumiem napisane tam bylo cos o odzyskiwani boot.ini , fixboot itp ale nie rozumiem tego do konca a nie chce sobie zepsuc dysku i to sprawnego w 100% przez stary juz zfatygowany :(((

PPM na Mój komputer -> Właściwości -> Zakładka “Zaawansowane” -> W grupie “Uruchamianie systemu” klikamy w button “EDYTUJ” -> następnie w akapicie [operating systems] usuwamy całą linijkę tekstu z systemem który jest “fałszywy” (Zazwyczaj jest to druga linijka)

Co do problemu z plikiem NTLDR. Wygląda na to, że w momencie, gdy podpinasz drugi dysk, to z niego odbywa się bootowanie systemu. Wejdź do biosu (klawisz DEL przy starcie systemu) w advanced bios features->Hard Disk Boot Priority na pierwszy dysk (przestawiasz klawiszami Page Up/Down). Zapisz zmiany klawiszem F10.