Mam licencje lecz nie mam instalki

(Abiteq) #1

Posiadam licencję do produktu Windows Vista Home Premium, lecz nie mam dysku instalacyjnego.

Skąd mogę pobrać program (w ang wersjii)?

Po zakupie laptopa miałem wgrana Viste. Z przywiązania do XP postanowiłem używac go dalej.

Teraz potrzebuję Visty aby móc oddać laptopa na gwarancję.

Gdzie moge pobrać angielską wersję Vista Home Premium?

(Grzegorz Ch) #2

miałeś (albo nadal masz) pewnie specjalną partycję recovery, z której przywraca się oryginalny system. taką partycję można usunąć, ale należy wcześniej wykonać - nagrać płytki recovery. Jeśli nie miałeś partycji recovery powinieneś dostać płytki z wersją instalacyjną lub recovery.

(ak6) #3

Możesz oddać laptopa do naprawy gwarancyjnej bez systemu operacyjnego.

Sformatuj dysk i po kłopocie. Chociaż jeśli masz win XP w wersji oryginalnej (a zakładam, że tak :lol: ) to możesz go również oddać z zainstalowanym XP-ekiem.

Pozdrawiam

(Agatonster) #4

abiteq ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Abiteq) #5

Czy recowery dysk miałem (mam) szczerze mowiąc nie wiem.

Vista została wyrzucona w trybie natychmiastowym po zakupie laptopa.

Przy instalacji XP podzieliłem dysk na 3 partycje partycje (byla tylko 1).

Co do oddania laptopa z XPiem to odpada. Serwisant po zobaczeniu XPka powiedział, że straciłem gwarancję.

Po głośniejszej rozmowie uzgodniliśmy, że wrócę z zainstalowaną Vista :slight_smile:

Wracając do dysku recovery, to czy opcjonalnie mogę nagrać na płytkę owe recovery z dysku kolegi, który na wciąż Viste?

Jeśłi tak, to czy kolega na tym nie zbiednieje w jakikolwiek sposób i czy moja licencja będzie kompatybilna z instalką kolegi?

Ewentualnie proszę o instrukcję nagrania wcześniej wspomnianiego recovery jeśli różni się odtypowego nagrania płyty z filmem itp.

Z góry dzieki za wszelkie sugestie i chwile czasu poświeconą na wskazówki.

(tores1977) #6

Co to masz z lapka i czy kolega ma taki sam? podstawowe pytanie. Jeśli zadzwonisz do obsługi powinni Ci takie płytki przysłać.

(Abiteq) #7

Laptop Packard Bell, kumpel ma innej firmy (prowdopodobnie Toshiba).

Czyli nic z tego nie będzie?

Cóż pozostaje chyba przedzwonienie do Packard Bell`a z prośbą o plytki recovery...

(Tekken12) #8

Vistę pobierz sobie z M$ w necie można linki znaleść bezpośrednio do dystrybutora wersji angielskiej :lol: Tutaj linków nie można umieszczać.

(Abiteq) #9

Próbowałem tego rozwiązania.

Niestety nie udało mi się znaleźć nic na stronie MS.

Jeśli posiadasz jakis konkretny link to poproszę o podesłanie na abiteq@o2.pl

Będę naprawdę wdzięczny.

(tores1977) #10

z neta to tylko pirata ściągniesz. Chyba że dobrze trafisz i nie przerabiana instalke znajdziesz.

spróbuj zrobić tak;

• restart kompa i w czasie gdy na ekranie jest logo Packard Bell wciskaj klawisz F11 lub F10 ewentualnie poczytaj książeczki do lapka dołączone.

-pobierz Partition+Magic i sprawdź czy masz partycjie ukrytą z Vistą

-A jak z tym nic nie da rady to zadzwon do producenta i powiedz ze ci płytki np w pociągu ukradli ( bo powinieneś je zrobić ) wtedy na pewno Ci wyślą, np HP sie strasznie broni przed wysyłaniem (darmowym) broni i trzeba kłamać, a powinni płytki dodać do kompa zakupionego, alele to tylko moje skromne zdanie.

powodzenia ,napisz co zdziałałeś. :wink:

(Stawciu 16) #11

mam orginlana viste w hp presario v6000 i np. jakby mi przyslali plytke z serwisu z partycja recovery to moglby np. pozniej przez ta plyte po formacie zaistalowac viste ( czy bd wszytskie sterwoniki w nim) bo chce xp zaistalowac???