Mam licencje lecz nie mam instalki

Posiadam licencję do produktu Windows Vista Home Premium, lecz nie mam dysku instalacyjnego.

Skąd mogę pobrać program (w ang wersjii)?

Po zakupie laptopa miałem wgrana Viste. Z przywiązania do XP postanowiłem używac go dalej.

Teraz potrzebuję Visty aby móc oddać laptopa na gwarancję.

Gdzie moge pobrać angielską wersję Vista Home Premium?

miałeś (albo nadal masz) pewnie specjalną partycję recovery, z której przywraca się oryginalny system. taką partycję można usunąć, ale należy wcześniej wykonać - nagrać płytki recovery. Jeśli nie miałeś partycji recovery powinieneś dostać płytki z wersją instalacyjną lub recovery.

Możesz oddać laptopa do naprawy gwarancyjnej bez systemu operacyjnego.

Sformatuj dysk i po kłopocie. Chociaż jeśli masz win XP w wersji oryginalnej (a zakładam, że tak :lol: ) to możesz go również oddać z zainstalowanym XP-ekiem.

Pozdrawiam

abiteq ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Czy recowery dysk miałem (mam) szczerze mowiąc nie wiem.

Vista została wyrzucona w trybie natychmiastowym po zakupie laptopa.

Przy instalacji XP podzieliłem dysk na 3 partycje partycje (byla tylko 1).

Co do oddania laptopa z XPiem to odpada. Serwisant po zobaczeniu XPka powiedział, że straciłem gwarancję.

Po głośniejszej rozmowie uzgodniliśmy, że wrócę z zainstalowaną Vista :slight_smile:

Wracając do dysku recovery, to czy opcjonalnie mogę nagrać na płytkę owe recovery z dysku kolegi, który na wciąż Viste?

Jeśłi tak, to czy kolega na tym nie zbiednieje w jakikolwiek sposób i czy moja licencja będzie kompatybilna z instalką kolegi?

Ewentualnie proszę o instrukcję nagrania wcześniej wspomnianiego recovery jeśli różni się odtypowego nagrania płyty z filmem itp.

Z góry dzieki za wszelkie sugestie i chwile czasu poświeconą na wskazówki.

Co to masz z lapka i czy kolega ma taki sam? podstawowe pytanie. Jeśli zadzwonisz do obsługi powinni Ci takie płytki przysłać.

Laptop Packard Bell, kumpel ma innej firmy (prowdopodobnie Toshiba).

Czyli nic z tego nie będzie?

Cóż pozostaje chyba przedzwonienie do Packard Bell`a z prośbą o plytki recovery…

Vistę pobierz sobie z M$ w necie można linki znaleść bezpośrednio do dystrybutora wersji angielskiej :lol: Tutaj linków nie można umieszczać.

Próbowałem tego rozwiązania.

Niestety nie udało mi się znaleźć nic na stronie MS.

Jeśli posiadasz jakis konkretny link to poproszę o podesłanie na abiteq@o2.pl

Będę naprawdę wdzięczny.

z neta to tylko pirata ściągniesz. Chyba że dobrze trafisz i nie przerabiana instalke znajdziesz.

spróbuj zrobić tak;

  • restart kompa i w czasie gdy na ekranie jest logo Packard Bell wciskaj klawisz F11 lub F10 ewentualnie poczytaj książeczki do lapka dołączone.

-pobierz Partition+Magic i sprawdź czy masz partycjie ukrytą z Vistą

-A jak z tym nic nie da rady to zadzwon do producenta i powiedz ze ci płytki np w pociągu ukradli ( bo powinieneś je zrobić ) wtedy na pewno Ci wyślą, np HP sie strasznie broni przed wysyłaniem (darmowym) broni i trzeba kłamać, a powinni płytki dodać do kompa zakupionego, alele to tylko moje skromne zdanie.

powodzenia ,napisz co zdziałałeś. :wink:

mam orginlana viste w hp presario v6000 i np. jakby mi przyslali plytke z serwisu z partycja recovery to moglby np. pozniej przez ta plyte po formacie zaistalowac viste ( czy bd wszytskie sterwoniki w nim) bo chce xp zaistalowac???