Mam MAŁY Problem ! ! ! :(

:smiley: Niedawno robiłem reinstalke windowsa, bo już od kilku miesięcy mam ten sam problem - przy każdym włączeniu komputera włącza mi sie scandisk i trwa to bardzo długo i przeszkadza w robieniu czego kolwiek na komputerze bo uruchamia sie on ok. 30 - 45 minut :cry: Skanowałem kompa antivirem i nie mam żadnego wirusa

i nie wiem co z tym zrobić ! ! ! :?

Proszę Pomóżcie ! ! ! :frowning:

Parametry mojego kompa to :

System: Windows XP PRO

Pamięć: 256 MB RAM DDR

Procesor: AMD Duron 1000 MHZ

Dysk: 40 GB Baracuda

:frowning:

Rozumiem, że reinstalka nic nie dała. Nie chcę Cię martwić, ale to może być uszkodzenie dysku (bad blocki) albo problem z fat-3m ew. z ntfs-em jeśli takowy posiadasz. Zalecane sprawdzenie dysku jakimś dobrym narzędziem np. norton disc doctor całego obszaru dysku.

:cry: I powiem jeszcze, że scandisk nie sprawdza do końca, przy 83% :frowning: pisze, że “nie znaleziono pliku lub folderu(null)” i jest koniec sprawdzania i już moge sie zalogować itd. :frowning:

nie wiem ale ja radziłbym iść do serwisu, bo to chyba cięzki przypadek!! :frowning:

Jest taki programik co się nazywa RegCleaner … I wejdź na autostart i po prostu usuń :lol: … Ale ten program nie jest dla żółtodziobów ! Jakby co przestrzegam że zepsułem kiedyś sobie komputer tak więc na własne ryzyko 8) [-X …

spróbuj formata…powinno pomuc…

Raq i Kurczok a ja bym radził uważnie przeczytać treść pytania a potem dopiero cokolwiek pisać :agrue:

i to nazywasz małym problemem :?: :!:

Chłopie Twój komp nadaje się tylko do zaniesienia do serwisu :frowning:

Myślę, że w warunkach domowych niczego nie zdziałasz niestety

a czym wyła czasz kompa?? na starcie czy na szybkośc (przyciskiem) :smiley: :smiley:

ja wyłączam przyciskiem, a mój brat przez start :o :frowning:

dużo razy formatowałem dysk, pomagało - na miesiąc :-x :shock:

te czynniki które podałeś powyżej mogły spowodować obecną sytuację.

Czy Ty naprawdę wyłączasz w ten sposób :?: :!: :o

Nie wierze, że tacy ludzie są na Ziemi,

jak tak wyłączasz komputer to masz odpowiedź czemu masz taki problem.

Wylaczenie komputera przyciskiem na obudowie nie czyni mu zadnej krzywdy. Ja tak czasami wylaczam maszyne jak sie gdziesz spiesze…, ta czynnosc zajmoje mniej czasu kompowi na zakonczenie pracy. U mnie wszystko dziala jak nalezy w 2 letnim kompie.

Do czasu… Nie mówię, że musi się zepsuć, ale pewne (wcale nie mikroskopijne) prawdopodobieństwo awarii istnieje. W momencie takiego wyłączenia dysk twardy dostaje tak po mordzie, że nie jeden bokser by się położył i już nie wstał… Mimo, że to twardziel 12 rund może nie przetrwać :smiley:

Ale przecież jak go wyłączysz “przyciskiem” to przy następny włączaniu kompa uruchamia się ScanDisk… (na pewno się orientujesz, że przy procesie programu ScanDisk napisae jest, żeby przy następnym zamykaniu zamykać przez start) :idea:

1. Brutalne wyłączanie komputera przyciskiem, kiedy zainstalowany jest system, jest przyczyną częstego psucia się dysku HDD, jak i innych podzespołów komputera.

Takie wyłączanie stosuje się, gdy komputer w ogóle nie reaguje.

Po każdym wyłaczeniu komputera należy odczekać min.10 sekund przed ponownym uruchomieniem. Te kilka chwil jest potrzebne na wyłączenie się całkowite wszystkich procesów komputera.

SCANDISK włącza się przy każdym nieprawidłowym wyłączeniu komputera (chyba, żę wyłaczysz tę funkcję dla scandisk’a) i nie ma to znaczenia czy użyjesz przycisku Restart czy głównego wyłącznika.

2. Częste formatowanie HDD jest przyczyną psucia się dysku !

Szczególnie “pełne” formatowanie. Jeżeli już musisz stosunkowo często formatować stosuj formatowanie szybkie tzn przez “wymazanie” komendą x:\>format x: /Q

Pozdrawiam 8)

ScanDisc sie wlacza jak komputer restartujesz przyciskiem za czynnosc restartu opdowiedzialnym. Mi chodzi o inny, zwykle wiekszy przycisk.

Jamaica zobacz na post Pawka :wink:

Patrzylem i nie wykluczam, ze to prawda i w zwiazku z tym juz nie bede wylaczal kompa w ten latwy i szybki lecz zly sposob.

Dobra ale wróćmy do tematu :!: Trzeba koledze pomóc :smiley: