Mam proble z wyborem procesora cztero lub dwu rdzeniowego

(Mateusz95 11 22) #1

niewiem który wybrać procesor cztero czy dwu rdzieniowy. byłem w jednym sklepie i powiedzieli mi że nie wszystkie gry i programy moge widziec procesor czterordzeniowy. jednak wolałbym czterordzeniowy ponieważ mój komputer jest bardzo przezemnie wykorzystywany. cena maxymalna to 1000zł prosze o propozycje procesorów i objaśnienie jego wyboru :slight_smile: z góry dzx :wink:.

(adam749) #2

CPU 4 rdzeniowy jest głównie wykorzystywany do grafiki itp..

Jak chcesz mieć 4rdzeniówke dla popisu to niepolecam, do gier i takich domowych zadań wystarczy 2rdzeniówka.

Quada energii nie wykorzystach do końca bo nie ma nawet takich gier na niego.

(niezDarek) #3

jeśli będziesz instalował viste to możesz wybrać 4 rdzeniowy a jeśli będziesz miał XP to 2 ponieważ xp nie widzi 4 rdzeni, napisz jeszcze czy te 1000 chcesz wydać na sam procesor czy na cały komputer

(mati75) #4

pewny jesteś? Widzi na 100 %. Nie opłaca się brać czterordzeniowego. Bierz Intel core 2 duo E8400.

(zaklik) #5

Patrząc w przyszlość lepiej kupić czterordzeniowy . Może na razie go w pełni nie wykorzystasz ale kiedyś .

(Dawidnowak20) #6

Procesory 4 rdzeniowe "widzi" tylko vista i linuxy oczywiście :wink: ale poza linuxem żaden windows Ci ich nie wykorzysta, co do procesorów 2 rdzeniowych, to w przypadku XP tylko NIEKTÓRE gry mogą wykorzystać ten potencjał, sam system sobie praktycznie nadal z tym nie radzi, o wiele lepiej sprawa wygląda w przypadku visty, jednak prawda jest taka że nadal warto inwestować również w GHz a nie tylko ilość rdzeni :slight_smile:

(Mateusz95 11 22) #7

1000zł na sam procek :D:D :stuck_out_tongue: góra :P. a i będę brał vistę ultimate czy coś takiego :P. i jeszzcze coś dałem do wyboru czterordzeniówkę ponieważ zgadza sie bawię sie w grafikę ale nie po to mi potrzebny ponieważ eksperymentuje z programami a ich dość dużo właczam ::D:P dlatego

(Piotruś17) #8

weź dwurdzeniowego np. C2D E6550 @ 2,33 GHz,ale może będą Cie nakłaniać do kupna E6750 bo dużo osób go wybiera zamiast E6550 . Po co wydawać więcej pieniędzy ? Po przetaktowaniu C2D E6550 jest pikuś gorszy od E6750 ,a w portfelu mamy więcej gotówki .

(mati75) #9

Piotruś17 , w jakim ty świecie żyjesz? Tych procesów się nie opłaca kupować. Jak wcześniej pisałem to brać z serii e8x00.

(niezDarek) #10

Piotruś17 , chyba żartujesz pół roku temu może i się opłacało brać E6550 ale teraz różnica między nim a e8400 w cenie wynosi 20 zł a wydajność o wiele większa i nawet lepiej się kręcą

(Quentin) #11

Różnica pomiędzy jedno rdzeniowym a dwu rdzeniowym procesorem jest duża, ale pomiędzy dwu a 4 rdzeniowym jest znikoma (jeśli nie zajmujemy się profesjonalnie grafiką).

(.ffox) #12

Jestem za.

Lepiej kupić teraz, raz a dobrze, niż później wymieniać co chwilę podzespoły, zwłaszcza ten główny - procesor.

Quad Q6600 kosztuje teraz około 500zł, a na pewno wystarczy Ci na sporo miesięcy (jak nie lat?).

Sam żałuję że wymieniając komputer nie skusiłem się na Quad'a, a wybrałem AMD 5600.

Pozdrawiam.

(Z35ikr) #13

po pierwsze - to są bajki -> XP nie ma problemu z 4 rdzeniami

po drugie - do gier wystarczą 2 rdzenie i to jeszcze na długo, a jak nadejdzie era dla 4 rdzeni to: bedą jeszcze tańsze i będą mniej prądu brały - napewno od Q6600

po trzecie - jaka grafika :stuck_out_tongue: jak 3D to 4 - chyba że tylko modeling, jak 2D to 2 również wystarczą.