Mam problem dotyczący dźwięku

Mam nietypowy problem. Otóż wczoraj przeinstalowałem swojego WIN XP, wszsytko działa poprawnie, ale jest coś nie tak z dzwiękiem. Gdy włączam komputer, pojawia sie ekran logowania i standardowy dzwięk przy pojawianiu się ikonek na pulpicie - jest ok - dzwięk jest normalny. Ale gdy włączam muzykę albo przechodzę do jakichś folderów jest nieczysty, piskliwy, tak jakby ktoś zdzierał płytę, ciężko opisać. Raz jest wszystko normalnie, drugim razem już nie… :frowning: z góry mówie że nie wiem jaką mam kartę muzyczną, może to wina głośników, po prostu się “wyczerpały” ?

Kodeki są?

na ****** mu kodeki jak nawet dźwięki systemowe skrzeczą??? Potrzebujesz kodeków by defaultowo odpalić wav lub mp3???

prawdopodobnie to wina sterowników, nie przeinstalowuj. Znajdź inne, bądź nowsze, poszukaj na google lub forach bo nie podałeś żadnej specyfikacji.

mniej prawdopodobne by to było coś z poziomu sprzętu - tzn. karta dźwiękowa, kabelki, głośniki.

No dobrze. Problem w tym że nie wiem jakie to mają być sterowniki, gdyż nie znam rodzaju karty. Tutaj jest ich sporo rodzajów, jak to sprawdzić :?:

P.S.

nowe sterowniki pomogły :smiley: