Mam problem z doborem systemu

Witam.Jestem użytkownikiem dobrego laptopa.Posiadam system xp pro sp 3 i zastanawiam się czy wymienić go na windows 7 lub linuksa.Czekam na wasze rady .Z góry dziękuję.

Przeniesiony z Problemy :arrow: Na luzie

A co chcesz robić na tym laptopie? Internet, gry…?

W zasadzie wszystko. Jestem Dj.em i przedewszystkim chodzi mi o muzę.

Windows7 bym brał

Zainwestuj w Windows 7 Ultimate, albo pomyśl o sprzedaniu tego laptopa i zainwestuj w sprzęt z pod znaku jabłuszka…

Apple ? Ty chłopie wiesz, co mówisz ? Ile masz programów dla DJ-ów współpracujących z Appl-owskim systemem ?

Ja bym brał albo Vistę albo Windows 7 (niekoniecznie Ultimate, zwykła Premium wystarczy, bo po co przepłacać za kilka dodatkowych plików ?)

Ja visty bym nie kupywał

skoro za parę dni wchodzi windows 7

po co kupywać starszy system skoro niedługo będzie nowszy w sprzedaży od 22 października

Widać, że mało wiesz. Profesjonalne aplikacje są na Maki właśnie. Nie wiem czy pamiętasz, jak DobreProgramy pisały nawet o warsztatach muzycznych dla makowców. Są takie aplikacje i nie siej zamętu, że tylko na Windows są takie aplikacje. Inna sprawa, że na Windows szybciej są dostępne. Nie róbcie z innych systemów jakiś kalek gdzie nic nie ma, a na Windows jest wszystko :-x Oczywista bzdura.

Co do Linuksa - muzykę idzie tworzyć, ale raczej narzędzia to trackery, w tym dobre i komercyjne (czytaj płatne) Renoise. Program z możliwościami, ale chyba na trackerach i paru innych narzędziach do miksowania się kończy.

Mac - tu są różne narzędzia, ale sam Mac jest drogi (ale nie AŻ tak), a same aplikacje też za darmo nie są.

Windows - nie używam i nie mam zamiaru, ale raczej najszybciej coś tu dostaniesz. Cóż - jeśli chodzi o stabilność to poleciłbym podobno stabilną 7. XP jest już stary i łapie syf niczym dziurawe sito, jak nikt o system nie dba. Vista swoją “renomę” ma i z tego co widziałem u klientów swoich - za darmo tego nie chcę. Windows 7 podobno jest całkiem, całkiem.

Dzięki Jusko.Ja też jestem tego zdania że windows to przestarzałe /cenzura/ do łapania syfu.Poczekam na premierę windows 7.Mam nadzieję że będzie o niebo lepszy od xp pro sp 3.A co do wisty to nawet słuchać mi się o tym nie chce.

Znam wielu DJ’ów, moich znajomych z racji tego, że sam zajmuję się tworzeniem muzyki i na 10 może 2 używa do swojej pracy najzwyklejszego laptopa ze względu na oszczędność. Uwierz mi do DJ zdecydowanie lepszy jest Macbook niż najdroższy, zwykły nawet markowy laptop i nie chodzi o ilość oprogramowania.

Tak poza tym laptop jest tylko i wyłącznie pomocnikiem DJ’a, podstawą jest sprzęt na którym puszcza i miksuje muzykę, laptopy służą głównie do korzystania z interfejsów do miksowania utworów z mp3 przy pomocy specjalnej płyty i do innych przydatnych rzeczy. Chyba, że ktoś korzysta wyłącznie z laptopa do miksowania to sorry ale dla mnie taka osoba nie powinna się nawet nazywać DJ’em.

Zresztą sam sobie zobacz jak wielu znanych DJ’s korzysta z Maców.

PS. Oczywiście mam na myśli tylko i wyłącznie DJ’ów hiphopowych, nie wiem jakie tam mają wymagania DJ’e techno lub innego gatunku muzycznego.

Pozdrawiam!

Też używają maców i do tego programu Logic. Chociażby Headhunterz, Project One, chyba Showtek, Donkey Rollers i The Prophet i inni wykorzystują do tego komputerki jabłuszka i w Logicu składają utwory. Ale Logic to drogi, na prawdę drogi program.

A co do doboru systemu - to jak dla mnie to Mac - dobrze współpracuje z różnorakimi sprzętami DJ (miksery itp). Więc jeśli miałyby być to kompy Apple - to do tego tylko Logic. Jeśli byś wybrał normalne PC, to Windows + FL Studio/Cubase.

Zwracam w takim razie honor wszystkim. ![-o<

Logic lub Pro Tools 8

HEHE…Oki masz rację co do dj.i…Ja osobiscie grywam na baletach na Pioonierach 1000 i w życiu bym nie zamienił tego sprzętu na żaden inny.Tak jak nigdy tez bym nie zagrał z laptopa.Także chyba mogę nazwać się dj.em skoro byłem wice mistrzem polski…Chodziło mi tylko o dobry sprzęt do tworzenia muzy w domu i tyle…Dzięki za radę i pozdro…Dj.Kaktus