Mam problem z gadu-gadu

Mam problem z gadu-gadu koledzy wysylaja mi pliki przez gadu-gadu i wyskakuje mi ze ,minoł czas oczekiwania na połonczenie" jak mam to zrobic ??

prawdopodobnie jest to wina firewallu.Odblokuj gg i powinno być wszystko wporządku! :wink:

Chyba nie było prośby o rekomendacje komunikatorów? :evil:

OTy -> KOSZ

Jesteś pewien, że komunikat był napisany przy wykorzystaniu tak oryginalnej gramatyki?

Musisz byc zaakceptowany przez drugą stronę tzn musisz byc na liscie kontaktów u osoby do której wysyłasz i byc dostepny ( sprubój wpisać w ustawieniach połączenia bespośrednie swoje IP i port czasami to pomaga)

Ps odblokuj w firewallu całe gg

Po prostu odblokuj firewall (ang. ściana ognia )

P.S. Patrz - mój podpis

Nie cały bo się narazi na grasujących w morcznej odchłani internetu hackerów :stuck_out_tongue: Wystarczy odblokować tylko GG.

czy plik jest odpowiedniej wielkości, nie wiekszy niż 255 kb :?:

Z góry mówię, nikogo nie pouczam, to tylko moje spostrzeżenie.

Przepraszam za OT-a, ale już po raz któryś z rzędu czytam, jak krytykujecie ludzi za błędy ortograficzne i uważam, że nie jest to do końca w porządku. Tak, należy to fatalne zjawisko minimalizować. Owszem, w większości przypadków błędy popełniają nieuki (żeby użyć najlżejszego sformułowania, bo cisną się gorsze :wink: ), jednak nie zapominajcie, że istnieje coś takiego, jak dysortografia. I tu już nic się nie poradzi, dla takiego człowieka nie ma znaczenia, czy pisze “ch” czy “h”, po prostu nie jest w stanie rozróżnić, zapamiętać tej różnicy etc. A dotyka to także ludzi bardzo inteligentnych. Mój kolega z liceum na przykład, a studiuje teraz, żeby było śmieszniej, lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim, jest dysortografikiem, a to człowiek naprawdę wybitnie inteligentny i mądry. Ot, nie miał szczęścia i napatoczyło mu się schorzenie natury psychologicznej.

Dlatego też, krytykujcie mnie za to lub nie, uważam, że należy być ostrożnym w ocenianiu i drwieniu z popełniających błędy, gdyż można kogoś bezpodstawnie i niesłusznie urazić, a nawet zranić. I nie może być to powodem wykluczenia takiej osoby z jakiejś społeczności, czy choćby powodem antypatii w stosunku do niego. Ma on przecież takie samo prawo do brania udziału w życiu takich społeczności, jak każdy inny.

Wiem, mnie też denerwuje czytanie tekstu, w którym jest byk na byku. Ale po prostu trzeba czasem wziąć pod uwagę różne możliwości istnienia przyczyn tego faktu. Kryterium może być na przykład ogólny poziom wypowiedzi.

I jeszcze jedna rzecz. Mnie osobiście na przykład niemalże tak samo wnerwia, kiedy czytam teksty bez polskich znaków. W zasadzie są to także błędy ortograficzne. Warto się nad tym również zastanowić.

Uff, ale się naprodukowałem :wink: Nie żywcie do mnie za to niechęci, proszę…

zhao-zhuxi -przede wszystkim ten temat nie jest miejscem na takie uwagi, Jeśli masz coś do powiedzenia co ma naturę ogólną to pisz w dziale “Na luzie” lub (jeśli ma to Twoim zdaniem wpływ na funkcjonowanie forum) w dziale “O forum”. Wszelkie inne, bardziej osobiste uwagi należy kierować na PW.

Jeśli chodzi o meritum Twojej wypowiedzi to:

Przyczyny, dla których “piętnowane” są posty zawierające nagminne błedy ortograficzne wyjaśnione są w TYM temacie.

Schorzenie o którym mówisz (pomijając fakt, że dziwnie dużo osób się na nie powołuje czując, że to zdejmuje z nich odpowiedzialność za troskę o to jak piszą) nie może być wymówką przy wypowiedziach na forum czyli z użyciem komputera. Mając świadomość swojej ułomności w tym zakresie można przecież skorzystać z wielu słowników i innych programów dostępnych w różnego rodzaju oprogramowaniu lub w internecie.

Natomiast w tym konkretnym przypadku, który miał miejsce w tym temacie chodziło przecież o zacytowanie komunikatu, który wyświetlił się na ekranie. Nie wierzę, że komunikat ten wyświetlił się w zacytowanej formie gramatycznej. Nie można więc mówić tutaj o jakiejkolwiek przypadłości poza niedbalstwem.

Na tym kończymy OTy w tym temacie. ewentualne pozostałe uwagi proszę zgłaszać w formie przytoczonej przeze mnie na początku tego postu.

Dopiski robione w tym miejscu będą kasowane.