Mam problem z kontami w windows xp

Mam taki problem, że stworzyłem nowe konto administrator ale go sie nie da usunąć. Co mam z tym zrobić??

Pod nazwą administrator ?? Zmień nawzwę.

ale ja to nazwałem inaczej i tam biore zeby zmienić typ konta bo niema nic o usunieciu i sie nie da zmienic typu konta

Złączono Posta : 03.12.2006 (Nie) 22:34

moze jakims programem albo coś da sie usunąc bo cały czas mi sie ono włacza a ja niechcem a niemoge ustawić zeby moje konto sie właczało

To w koncu chcesz zmienić czy usunąć?. Jak usunąć to wejdź na konto administrator wbudowane, a jak zmienić to musisz to konto przepisać do grupy użytkowników, a usunąć z grupy administratorów. Ppm na “mój komputer”>>zarządzaj>>użytkownicy i grupy.

Chcem usunąć ale tam nigdzie niema nic jak usunąć jestem teraz na głównym koncie administrator co mam zrobić zeby jest usunać ono też jest administrator

wejdź do konta administratora w trybie awaryjnym i usuń konto które jest zbyteczne

Ok. A moge tak zrobić bo ja kożystam z konta Administrator i stworyzem konto te y parametrami administratora nawet niewiem po co. Czy te konto administrator moze sie samo włanczac odrazu

Jak jesteś na wbudowanym administratorze to>>ppm na mój komputer>>zarządzaj>>grupy i konta>>administratorzy-zaznaczasz konto do usunięcia i “usuń”. Ale jak pisałem wyżej możesz je dodać do grupy użytkowników a następnie usunąć z grupy adminów i będzie to konto z ograniczeniami.

p.s czyli jak rozumiem masz teraz dwa konta z prawami admina, w takim przypadku jest widoczne tylko jedno zawsze jest wyświetlany jeden admin. Jak zrobisz to drugie z ograniczeniem będą wyświetlane oba konta i jak bez hasła to klikasz tylko ok aby jedno uruchomic. Oczywiście jak masz ten graficzny ekran powitalny.

ja chcem zeby moje konto było takie ze moge wszystko instalować i tak dale i takie tam bajery usuwać. A nie ze niemożna nic zainstalowac ani usunąć

Najlepiej mieć dwa konta jedno z prawami administratora do zarządzania i instalowania, a do pracy drugie z ograniczeniami jest bezpieczniejsze.

p.s a jak masz dwa konta z prawami administratora i chcesz wejść na to drugie, którego nie widać to w czasie gdy jest wyświetlony ekran powitalny(lub gdy jesteś zalogowany to po wylogowaniu) naciskasz alt+ctrl+ 2x delete i wyświetli się okienko logowania gdzie wpisujesz nazwę konta oraz hasło(jak zostało założone) i klikasz enter.