Mam problem z pisaniem "ś"

Nie mogę pisać " s " z kreską wszytskie inne typu ą ę ó działają , gdy chce napisać to wyskakuje mi małe okienko z informacjami o pomocy technicznej dla komputera firmy HP , mam windowsa 10

Problem ze skrótem klawiaturowym do pomocy HP. Wyłącz to we właściwościach programu.

Spróbuj tego rozwiązania :
Występowanie: komputery HP, najczęściej nowiutkie, świeżo zainstalowane.

Przyczyna: oprogramowanie firmowe HP ‚nadpisuje’ skrót klawiszowy ALT+s, który w polskim układzie klawiatury służy napisania małej litery „ś”, problem nie występuje w przypadku litery dużej „Ś” ponieważ jest to inny skrót klawiaturowy (SHIFT+ALT+s)

Rozwiązanie: należy usunąć skrót wywołujący pojawianie się ww. okienka. Klikamy Start -> Wszystkie programy, odnajdujemy ‚Pomoc i wsparcie techniczne HP’, następnie ‚HP support information’. Na tym klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy ‚Właściwości’.

W nowym oknie w zakładce ‚Skrót’ odnajdujemy pole ‚Klawisz skrótu’, które wygląda zapewne tak:

Klikamy w pole w którym napisane jest ‚Ctrl+Alt+S’ i naciskamy backspace tak aby w tym polu pojawił się napis ‚brak’. Następnie klikamy ‚Zastosuj’ i zamykamy okno, problem rozwiązany.

1 polubienie

Szukałem rozwiązania tego problemu od kilku dni. Podczas pisania w MS Office, oraz Notatniku gdy chciałem napisać „ść” wyskakiwały skróty szybkiego dostępu.
Są jakieś info na stronie Microsoftu, przeprogramowanie przypisanych klawiszy we wstążce MS Office. Ale nie pomogło, bo alt + s/c nie było do niczego przypisane.

Rozwiązanie było gdzie indziej - Hp system event utility - jeśli posiadasz laptopa Hp to należy usunąć ten program. Problem odrazu znika.

Aby usunąć ten program (w przypadku win 11) klikamy prawym przyciskiem na przycisk Windows - start, następnie Zainstalowane Aplikacje. Wyszukujemy HP System Event Utility i dajemy odinstaluj.