Mam problem z połączeniem z serwerami

Witam mam problem, mianowicie chodzi o mój internet. Przeglądarka internetowa chodzi normalnie, ale gdy trzeba połączyć sie z jakimś serwerem z jakiejś gry lub programu np. Gadu - Gadu, Fable 3 , Assasin’s creed 2 i Brotherhood. I wiele innych rzeczy, ale głownie chodzi o gry i programy które muszą połączyć sie z własnym serwerem. Na gadu-gadu ikona statusu cały czas się kręci. W fable 3 próbuje sie połączyć ale po kilku chwilach wyskakuje komunikat że jest jakiś problem. W Last Chaos gdy próbuje się zalogować wyskakuje okienko “połączenie z serwerem niepomyślne”. Itd. Czy możecie mi pomóc? Jeśli tak bardzo prosze ponieważ jest to bardzo uciążliwe. Z góry dziękuje.

Nie napisałeś co się dzieje jak chcesz połączyć się z serwerami do tych programów, napisz też bardziej treściwy temat.

Czy używasz jakiegoś firewalla? Może w routerze są poblokowane porty inne niż 80?

Nic mi nie wiadomo o żadnym firewall na moim kompie. Nie mam pojęcia, Możesz powiedziać jak to sprawdzić?

Dodane 02.08.2011 (Wt) 14:27

Pozatym, obok w pokoju mój brat tagże ma kompa, i jedziemy na tym samym internecie, mamy bezprzewodowy (livebox) i u niego wszystko działa. A u mnie nie :frowning:

Sprawdź na innych DNS-ach :

Open

208.67.222.222

208.67.220.220


lub TP.SA.

194.204.159.1

194.204.152.34


lub Google

8.8.8.8

8.8.4.4


Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

Na innych DNS’ach nie działa w ogóle internet. Tym Programem zrobiłem wszystko według instrukcji i ciągle nie działa.

Macie Jakieś inne pomysły jak mógłbym to naprawić?