Mam problem z setup.exe przy instalacji 98SE pomóżcie

Prosze o pomoc bo gdy w dosie z dyskietki startowej wpisuje setup.exe lub setupcor.exe komputer resetuje się.Gdy wkładam botowaną płytke 98SE odpala się instalacja lecz komputer po wpisaniu setup resetuje sie.Natomiast XP-ek instaluje sie bez problemu pomuszcie.

Zainastaluj system za pomocą botowalnej płyty cd i polecania setupcor. Najpierw musisz zmienić katalog na X:/windows (x :arrow: litera napędu CD)

(może być jakas pomyłka w ścieżce dostępu bo dawno nie instalowałem win 98 :frowning: )

Probowalem stupcor i sie resetuje komp nie przyjmuje mi setup-ów wogóle jakich kolwiek ale tylko w wpypadku 98SE bo jest mi on potrzebny do pracy a XP mi nie pasuje.Może ten bład jest po jakimś wirusie.Kurde zmienialem partycje formatowalem dyski i nic.Dzięki że chciales pomóc

:slight_smile:

Może problem leży po stronie karty graficznej…

Jak masz taką możliwość to spróbuj podmienić i zainstalować system na podmienionej.

Może masz więcej jak 768MB pamięci RAM wtenczas też występuje problem z zainstalowaniem 98SE.

Jak formatowałeś dysk.

Reset biosu na defaults.

Ustaw co trzeba.

Wyłącz sprawdzanie boot sectora na wirusy.

Uruchom kompa z dyskietki startowej WIN98.

Masz tu:

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

Uruchom FDISK zdejmij partycje z całego dysku ,załóż nowe i sformatuj.

Ważne w wypadku gdy masz na dysku system plików NTFS zdejmij wszystkie partycje za pomocą płyty CD XP po zabotowaniu z niej kompa. Dysk ma być jak nowy.Dopiero później użyj FDISKA.

Teraz dopiero instaluj WIN 98SE po uprzednim odpaleniu kompa z dyskietki WIN98 z opcją obsługi CDROM lub odpal instalacje po zabotowaniu z płyty CD WIN98SE.

Sprawdzić nie zaszkodzi,ale według mnie problem nie leży tutaj JN…

Mi wyglada na to że partycja C nie jest w Fat

Pozdro…