Mam problem z szybkością VISTY

Panowie mam do Was takie pytanko. PIerwsza sprawa instalator u mnie systemu odpala się ładnych pare minut oraz trwa ok 3godz a napewno tak nie powinno być.

Jak już system jest zainstalowany to chodzi fajnie ale wolno i co zauważyłem że jak chce skopiować np. plik 1gb to kopiuje go nawet 30min :confused: Działa na Viście wolno net. Wgrałem wczoraj na próbe XP i na nim jest wszytsko OK - chodzi system bez zadnej przycinki na tym sprzęcie co mam. Co robie nie tak z tą Vista ?? Dyski i napędy pracują u mnie na SATA. Procesor P4 3,8 2MB case, płytka ABIT FATAL1TY, 3x 512ddr2 533mhz kingston, dysk Maxtor 300GB SATA2, GF 7600GT 512MB. Powiem Wam że już nie mam do tego siły. Jak sprawa wygląda u Was i co radzicie zrobić bo już nie wiem.

Posiadam Viste Ultimate OEM PL

Co mnie zaniepokoiło z tym instalatorem. Wkładam płyte instalatora, odpala się okno instalacji i trzeba czekać ok 10min zanim pokażą się przyciski oraz jak dam ZAINSTALUJ TERAZ to kolejne 10min trzeba czekać na pokazanie klucza produktu, potem kolejne 10min na wybranie dysków instalacji i itd…

Dodam jeszcze jedno:

Płyta główna powinna wyświetlać FF

a umnie wyświetla stan 2.0 i 2.1

oto tłumaczenia, może coś doradzicie bo ja nic z tego nie wiem:

2.1 - HPM initialization (notebook platform)

  1. Check validity of RTC value: e.g. a value of 5Ah is an invalid value for RTC minute.

A co najlepsze 2.0 nie ma opisane, według ABITa takiego błędu nie ma ;]

HELP :frowning:

Pozdrawiam, Przemek

jezeli tak sie dzieje, to narazie daj sobie spokoj z vistą…

Dziwna rzecz. Mam komputer słabszy od Twojego, a Vista chodzi bardzo szybko, np. instalacja trwała ok. 40 minut. Widocznie jest jakiś problem z kompatybilnością Visty z Twoim sprzętem.

Co radzicie zrobic ?

Na moim sprzęcie (Athlon 1800 - podkręcony na 2200, 1 GB RAM) instalacja Visty Ultimate (z wszystkimi testami) trwała 20 minut. Nie wiem co Ci poradzić.

co do tego to musisz właczyc w Viscie zaawansowaną wydajnosc w Menedzerze urzadzen dysków

moze dlatego wsłąsnie ze na SATA. system moze nie rozpoznawac ich.

a ty instalujesz z poziomu biosa czy spod windowsa?

Moim zdaniem spróbuj inny dysk podpiąc i wówczas zainstalowac na nim.

Dobrze ze zauwazylem ten topic , SAM MIALEM IDENTYCZNY PRoblem jak ten typek . Dosłownie

I CO SIE okazalo ??

WINA LEŻAŁA PO STRONIE PŁYTY GŁÓWNEJ !!

Musiałem wymienic ;]

U mnie 1-sza instalacja tez trwala duuuuuuuuuuuuzo czasu ale po formacie jak instalowalem to 20-30 minut

mi instalacja idze szybko i sprawnie żeczywiście dziwne zjawisko masz :slight_smile:

niech kupi sobie nowego pc :slight_smile: albo najlepiej koles pojdz do serwisu popros zeby ci wgrali (do 50zl) i to bedzie ich problem jesli nie bedzie sie wgrywal ;] nie zarobią inaczej

Dziwna sprawa u mnie jest zupełnie odwrotnie Vista szybko działa tak samo internet z instalacją nie mialem problemów instalowala mi sie 20-25 min. mimo że mam słabszy sprzęt od twojego

nie wiem czy nie wypisuje herezji ale gdzies wyczytałem ze pod vistą kości latają parami (2 lub 4) …może to to :hmmm:

spróbuj wyjąc jedną kośc ram i zobacz czy to coś pomoże

Jednak wypisujesz herezje :wink: Mam u siebie 3x512 MB i nie ma problemu.

przemek_sbs2k

Zrób pomiar prędkości odczytu z dysku za pomocą HD Tach i daj screena - bo coś mi się zdaje że bajki pleciesz…

HD Tach jest tutaj: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=600&t=47

ps. znajomy ma tą płytę i wszystko mu ślicznie chodzi !!

Na zwykłym, sklepowym sprzęcie Vista bez SP kopiuje z sieci 100Mbit plik półtora giga w nieco ponad 4 minuty (wąskim gardłem jest sieć, więc z dysku na dysk szybciej). Wygląda na to, że policzone są dni Twojego dysku…