Mam problem z umieszczaniem plikow

(Forgoten Zdzich) #1

chcialbym sie dowiedziec jak zrobic zeby pliki umieszczone na serwerze mogl ktos sciagac za pojmoca linkow na stronie. umieszczam je na nim i wklejam url jako link ale dalej nie da sie sciagac. jak ot zrobic?

(Darosnt) #2

pewnie zły link dajesz

(Monczkin) #3

jak ten url wyglada i jakiego typu są to pliki ??

no i czy serwer dopuszcza ściąganie z niego przez www ??

wklej kod html jaki zastosowałeś :slight_smile:

(Forgoten Zdzich) #4

w tej chwili go nie pamietam bo wywalilem juz plik z serwera ale byl to plik rarem spakowany. a wrzucic probowalem na webpark.pl

a jesli chodzi o link to raczej byl dobry bo wrzucalem plik programem wsftp i jak sie wrzuci to on w notatniku zapisuje adresy plikow wrzuconych

(Monczkin) #5

update:

oki - adres samego pliku na serwerze - a na stronie gdzie masz link, powinen on być wskazany

pobierz[/code]

powinno tak to wyglądać - i po kliknięciu powinien odpalić się menedżer pobierania plików

(Damian) #6

Musisz podawać adres bezwzględny zachowując wielkości liter, do danego pliku, lub utworzyć na serwerze index do tych plików.

(Forgoten Zdzich) #7

problemów ciąg dalszy

wskazuje ten adres w kodzie podanym przez Monczkina (oczywiscie wpisujac adres pliku) ale caly czas pokazuje mi że podany plik nie istnieje :evil:

czy mogłby ktoś wyjaśnić mi to krok po kroku byłbym bardzo wdzięczny

(m@rcin...) #8

Jesli dobrze rozumiem to chcesz udostępnić komuś plik z TWOJEGO steverka tak? jesli tak to najpierw sprawdź czy masz odblokowane ftp. i ważna sprawa, jeśli wszystko masz ustawione to może Ci firewall blokować lub jeśli łączysz sie poprzez router lub od "kolegi" który ma server i Ci udostępnia neta...

Robisz to jakimś programem? typu krasnal, Apache :?:

(Forgoten Zdzich) #9

nie. chce zeby plik ktory umieszczam na serverze i do ktorego dodaje link na stronie moglbyc sciagany przez wszystkich z linku na stronie ale plik wrzucam na server webpark.pl . Plik normalnie wrzucam na server przez wsftp. wstawiam adres pliku i nie idzie za Chiny. Jeszcze raz prosze o wytlumaczenie jak to zrobic krok po kroku

(Monczkin) #10

może webpark nie pozwala na takie rzwiązanie - przeczytaj dokładnie regulamin - w ten sposób ludzie zakładaliby sobie serwery ftp za darmo :slight_smile:

(Forgoten Zdzich) #11

a jesli tak to na jakich darmowych serverach mozna i polecacie takie rzeczy robic??

(Monczkin) #12

tu jest właśnie problem - albo założysz własny serwer, albo zostaje ci komercja :frowning:

(Forgoten Zdzich) #13

czyli nie moge zrobic by pliki byly sciagane z mojej strony za darmo??

(m@rcin...) #14

Zrób sobie server na lycosie (darmowy) 50MB i nie musisz sie o nic martwić :!: Zakładać konto pewnie potrafisz..