Mam problem z umieszczaniem plikow

chcialbym sie dowiedziec jak zrobic zeby pliki umieszczone na serwerze mogl ktos sciagac za pojmoca linkow na stronie. umieszczam je na nim i wklejam url jako link ale dalej nie da sie sciagac. jak ot zrobic?

pewnie zły link dajesz

jak ten url wyglada i jakiego typu są to pliki ??

no i czy serwer dopuszcza ściąganie z niego przez www ??

wklej kod html jaki zastosowałeś :slight_smile:

w tej chwili go nie pamietam bo wywalilem juz plik z serwera ale byl to plik rarem spakowany. a wrzucic probowalem na webpark.pl

a jesli chodzi o link to raczej byl dobry bo wrzucalem plik programem wsftp i jak sie wrzuci to on w notatniku zapisuje adresy plikow wrzuconych

update:

oki - adres samego pliku na serwerze - a na stronie gdzie masz link, powinen on być wskazany

pobierz[/code]

powinno tak to wyglądać - i po kliknięciu powinien odpalić się menedżer pobierania plików

Musisz podawać adres bezwzględny zachowując wielkości liter, do danego pliku, lub utworzyć na serwerze index do tych plików.

problemów ciąg dalszy

wskazuje ten adres w kodzie podanym przez Monczkina (oczywiscie wpisujac adres pliku) ale caly czas pokazuje mi że podany plik nie istnieje :evil:

czy mogłby ktoś wyjaśnić mi to krok po kroku byłbym bardzo wdzięczny

Jesli dobrze rozumiem to chcesz udostępnić komuś plik z TWOJEGO steverka tak? jesli tak to najpierw sprawdź czy masz odblokowane ftp. i ważna sprawa, jeśli wszystko masz ustawione to może Ci firewall blokować lub jeśli łączysz sie poprzez router lub od “kolegi” który ma server i Ci udostępnia neta…

Robisz to jakimś programem? typu krasnal, Apache :?:

nie. chce zeby plik ktory umieszczam na serverze i do ktorego dodaje link na stronie moglbyc sciagany przez wszystkich z linku na stronie ale plik wrzucam na server webpark.pl . Plik normalnie wrzucam na server przez wsftp. wstawiam adres pliku i nie idzie za Chiny. Jeszcze raz prosze o wytlumaczenie jak to zrobic krok po kroku

może webpark nie pozwala na takie rzwiązanie - przeczytaj dokładnie regulamin - w ten sposób ludzie zakładaliby sobie serwery ftp za darmo :slight_smile:

a jesli tak to na jakich darmowych serverach mozna i polecacie takie rzeczy robic??

tu jest właśnie problem - albo założysz własny serwer, albo zostaje ci komercja :frowning:

czyli nie moge zrobic by pliki byly sciagane z mojej strony za darmo??

Zrób sobie server na lycosie (darmowy) 50MB i nie musisz sie o nic martwić :!: Zakładać konto pewnie potrafisz…